02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomda Toplu Sözleşme İmzalandı
08 Nisan 2009 Çarşamba 16:09

Türk Telekom'da Toplu Sözleşme İmzalandı

13 Şubat 2009 tarihinden bu yana yürütülmekte olan 8. dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 13 Şubat 2009 tarihinden bu yana yürütülmekte olan 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. Sözleşme, 8 Nisan 2009 tarihinde, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ve Haber-İş Sendikası Başkanı Ali Akcan"ın katıldığı tören ile imzalandı. Toplu iş sözleşmesi, 1 Mart 2009 ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacak.

Sözleşme kapsamında, sendika üyesi işçilerin ücretlerine, ilk altı aylık dönem için yüzde 3; ikinci altı aylık dönem için yüzde 3,5; üçüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 ve dördüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 oranlarında zam yapılması konusunda mutabakata varıldı. Bunun yanı sıra, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemlerdeki enflasyon oranlarının (TÜFE) yüzde 2,5"i aşması halinde, aşan kısımların yüzde 75"inin, bir sonraki dönemde işçi ücretlerine ilave edilmesine karar verildi.

Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle dedi: "Bugün, Türk Telekom ailesinin tüm fertlerini birlikte ve aynı tarafta bu büyük şirketin yanında görmekten gurur duyuyorum. Değerli sendika üyelerine ve Haber İş Sendikası Başkanı Sayın Ali Akçan"a bu süreçteki yaklaşımları nedeni ile teşekkür ederim"

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ise görüşlerini şöyle ifade etti "Türk Telekom olarak yalnızca teknolojiye ve altyapıya değil, istihdama ve çalışanlarımıza da yatırım yapmaya devam ediyoruz. İmzalanan yeni toplu iş sözleşmemizle, tüm çalışanlarımızla birlikte Türk Telekom ailesi olarak Türkiye"ye, Türk halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmesinin ülkemiz, şirketimiz ve çalışanlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları