29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomda İndirimli Tarifelere Devam
30 Eylül 2007 Pazar 11:09

Türk Telekom'da İndirimli Tarifelere Devam

Türk Telekom, 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Türk Telekom, 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkındaki yürütmeyi durdurma kararının Danıştay tarafından kaldırılması nedeni ile bir basın açıklaması yayınladı.

Türk Telekom’un 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkındaki yürütmeyi durdurma kararının Danıştay tarafından kaldırıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu gelişme çerçevesinde kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz.

Bilindiği üzere şirketimiz, 21 Temmuz 2007 tarihinde, mahkeme kararını ve tüketici önerilerini göz önünde bulundurarak 1 Mart 2007 tarihli tarifesini yürürlükten kaldırıp, tüketiciye önemli ölçüde ucuzluk sağlayan yeni indirimli tarifesini uygulamaya koymuştur.

Şirketimizin, Danıştay’ın yeni kararı ile 1 Mart 2007 tarifelerini uygulama hakkı olmasına rağmen, daha önce de açıkladığı gibi, tüketicilere önemli avantajlar mevcut indirimli tarifenin uygulanmasına devam edilecektir. Şu anda uygulamada olan söz konusu tarife ile, şehiriçi konuşma ücretleri, % 16’ya varan indirimlerle dakikası 7 kuruşa inmiş, uzak mesafe telefon ücretlerinde ise % 60’a varan indirimler korunmuştur.

Saniye bazlı ücretlendirme alternatifi için başvuruldu
Türk Telekom olarak, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tarifelere yönelik yeni uygulamaları devreye sokmaya hazırlanmaktayız.
Bu çerçevede, tarifelerimize ilişkin hukuki tartışmaları sona erdirecek saniye bazlı alternatif bir ücretlendirme tarife paketi için 28 Eylül 2007 tarihi itibariyle Telekomünikasyon Kurumu’na başvuruda bulunduğumuzu belirtmek isteriz. Böylece müşterilerimize mevcut tarifelerimiz yanında saniye bazlı ücretlendirme alternatifini de sunmuş olacağız.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları