20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomda Atama
22 Ağustos 2007 Çarşamba 09:50

Türk Telekom'da Atama

Türk Telekom'da İç Denetim Başkanlığına atama yapıldı.

Türk Telekom’un İç Denetim Başkanlığına Nazif Burca atandı. 2003 yılından bu yana Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de görev yapan Nazif Burca, sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Danışmanı görevlerinde bulunmuştu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ünden mezun olan Burca, çalışma hayatına Maliye Bakanlığı’nda Stajyer Muhasebat Kontrolörü olarak başladı. Daha sonra aynı Bakanlıkta Muhasebat Kontrolörlüğü ve Muhasebat Başkontrolörlüğü görevlerini üstlenen Nazif Burca, 1997 yılında devlet hesaplarının sonuçlarının çıkartılması ve değerlendirilmesi hususlarında incelemelerde bulunmak üzere 9 ay süreyle İngiltere’de görevlendirildi.

ABD Illinois Üniversitesi’nde finans dalında yüksek lisans yapan Nazif Burca, 2003 yılı Şubat ayında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de muhasebe-finansman ve araştırma-planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2006 yılı Kasım ayına kadar bu görevi sürdürdükten sonra Genel Müdür Danışmanı olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Nazif Burca, evli ve üç çocuk babasıdır.

Türk Telekom'da bir süre önce de 14 Temmuz 2006 tarihinden itibaren Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı olarak görev yapmakta olan Ahter Kutadgu'nun, bu görevinden 31 Ağustos 2007 tarihi itibarıyla istifa ettiği açıklanmıştı. Ahter Kutadgu görevi sırasında göstermiş olduğu performans nedeni ile 1 Eylül 2007 tarihinden itibaren Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Danışmanı olarak görevlendirildiği de yine aynı açıklamada belirtildi. .

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları