18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekoma Euromoneyden Ödül
31 Mayıs 2009 Pazar 16:31

Türk Telekom'a Euromoney'den Ödül

Türk Telekom, Euromoney tarafından Orta ve Doğu Avrupa'da 2008 yılında borsaya kote olan yeni şirketler arasında en iyi şirket seçildi.

Türk Telekom, halka arzından bu yana sürdürdüğü başarılarına bir yenisini daha ekledi. Finans dergisi Euromoney"nin Mayıs 2009 sayısında yayımlanan Yükselen Avrupa Şirketleri sıralamasında Türk Telekom, borsaya yeni kote olmuş en iyi şirket seçildi.

Avrupa"nın ve dünyanın önde gelen bankalarında görev yapan 101 analist ve araştırma kuruluşu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda oluşturulan sıralamada, Türk Telekom, borsaya yeni kote olmuş en iyi şirket kategorisinde birinci oldu. Pazar gücü, kârlılık, büyüme potansiyeli ve yönetim ekibi kalitesi gibi kriterler dikkate alınarak değerlendirilen Türk Telekom, aldığı bu sonuçla uluslararası yatırım arenasındaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Halka arz süreci başladığından bu yana yabancı yatırımcıların ilgi odaklarından biri haline gelen Türk Telekom, yerli ve yabancı toplam 19 aracı kurum ve banka tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Uluslararası yatırım arenasında yeni olmasına rağmen Türk Telekom, yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği hisselerden biri olmayı başardı.


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları