20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom’un Yerel Ağı Paylaşıma Açılıyor
01 Haziran 2007 Cuma 09:44

Türk Telekom’un Yerel Ağı Paylaşıma Açılıyor

Telekomünikasyon sektörünün serbestleştirilmesi sürecinin en önemli adımlarınan biri olan Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi Türk Telekom, Superonline ve Netone Telekom tarafından imzalandı.

Türkiye’de telekomünikasyon pazarının büyüyüp rekabetin artması, ürün ve hizmetlerin farklılaşabilmesi için önemli adımlar atan Türk Telekom; bu amaçla Türkiye’nin önde gelen telekom şirketleri Superonline ve Netone Telekom ile Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi imzaladı.

Telekomünikasyon şebekesinin kullanıcıların ev ve iş yerleriyle santral arasında kalan kısmının farklı hizmetler verilebilmesi için paylaşılması anlamına gelen Yerel Ağın Paylaşımı; Türkiye için çok önemli fırsatlar doğuracak. Kasım 2006 yılında Telekomünikasyon Kurumu kararı uyarınca çalışmaları başlatılan, kısa bir süre içinde de iki telekom şirketi tarafından imzalanan bu sözleşme ile Türkiye’nin altyapısı paylaşıma açılmış oluyor. Avrupa örnekleri ile kıyaslandığında oldukça kısa sürede imzaya açılan bu anlaşma ile Türkiye’de hizmet veren ve bu anlaşmaya imza atan tüm telekomünikasyon şirketleri, Türk Telekom’un altyapısından faydalanabilecek.

Türk Telekom’un Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, bu imzaların tarihi bir öneme sahip olduğunu belirtirken “Türk Telekom’un özelleştirilmesinden bu yana telekomünikasyon sektörünün serbestleşmesi ve adil rekabete açılması, bu doğrultuda yatırımlar yapılması gerektiğinin her fırsatta altını çizdik. Bu anlamda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yatırımlarımıza hız verdik. Türk telekomünikasyon sektörünün gelişmesi için yatırımlarımıza halen devam ediyor ve bugün iki önemli telekom şirketiyle yerel ağın paylaşımı sözleşmesini imzalamaktan ve bu iki şirketin yapacakları yatırımlarla pazarın gelişimine katkıda bulunacak olmalarından memnuniyet duyuyoruz. İmzalamış olduğumuz sözleşmeler, ses ve veri pazarının gelişmesi, pazarın rekabete açılması sürecinde ülkemiz için önemli bir adımdır. Eminiz ki kısa süre içinde diğer telekom operatörleri de söz konusu anlaşmayı imzalayacak ve rekabetin gelişmesine katkıda bulunacaklardır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları