27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom’a Sosyal Sorumluluk Ödülü
07 Aralık 2007 Cuma 14:03

Türk Telekom’a Sosyal Sorumluluk Ödülü

Eğitim seferberliği başlatan Türk Telekom'a, sosyal sorumluluk ödülü verildi.

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, 7,5 milyar YTL’yi aşan cirosunun yaklaşık yüzde bir buçuğunu ayırdığı sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor. Türk Telekom’un eğitim, spor, kültür-sanat ve inovasyon alanlarında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinden eğitim alanındaki çalışmalarıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Finans Zirvesi’nde büyük ödüle layık görüldü.

İş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından sosyal sorumluluk alanında ödüle layık görülen Türk Telekom’un ödülü 5 Aralık Çarşamba günü düzenlenen törende Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany’e, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek tarafından verildi.

İletişimde müşterilerini geleceğe taşıyan en doğru adres olmak vizyonuyla hareket eden Türk Telekom, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini Türk Telekom’la Geleceğe başlığı altında tanımlıyor. Türk Telekom, en önemli sosyal sorumluluk projesi olan 21. Yüzyıl İçin Eğitim projesini eğitim alanında gerçekleştiriyor. Türk eğitim sisteminin, gerek maddi büyüklüğü gerekse coğrafi yaygınlık açısından en kapsamlı yatırımlarından biri olan Eğitime Tam Destek projesi ile Türk Telekom, 2007 yılı sonuna kadar toplam 55 adet okul ve eğitim tesisinde yaklaşık 40 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak.

Türk Telekom, en önemli sosyal sorumluluk alanı olarak gördüğü eğitimde, MEB ve İntel ile beraber E21 projesini de yürütüyor. Bu projeyle, 2011 yılına kadar 600 bin öğretmenin 21. yüzyılın etkili öğretim teknikleri ve araçlarını öğrenmesi ve bunları kendi verdikleri eğitimlerde kullanıp yeni eğitim modelini yeni nesillere aktarması amaçlanıyor.

Türk Telekom, eğitim alanındaki bir diğer projesiyle ise Türkiye’de Internet kullanımını yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedefliyor. 2007 yılında başlayan Internet Evleri projesi kapsamında Türkiye’nin bütün ilçelerinde (850 ilçe) açılacak olan, her biri ortalama 20 adet tam donanımlı bilgisayar ve genişbant Internet erişimine sahip Internet Evleri, hem gençlerin hem de ailelerinin internetle tanışmasını sağlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları