28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom Yöneticilerine Çevre Eğitimi
11 Nisan 2011 Pazartesi 15:59

Türk Telekom Yöneticilerine Çevre Eğitimi

Türk Telekom, Yönetim Zirvesi kapsamında Türkiye'deki 1200 yöneticisi ile birlikte çevre ve iklim değişikliği konulu bir kamp düzenledi.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için karbon ayak izini küçültme hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Türk Telekom, bu yıl gerçekleştirdiği Yönetim Zirvesi kapsamında tüm Türkiye"den 1200 yöneticisiyle çevre ve iklim değişikliği konulu bir kamp düzenledi. İklim değişikliğinin nedenleri, sonuçları ve yapılabilecekler konularında bilgilerin aktarıldığı eğitim, Türk Telekom yöneticilerinin çevre için çalışmalarını daha bilinçli ve kararlı bir şekilde sürdürmelerini sağlayacak.

Türkiye"nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, tüm Türkiye'den 1200 yöneticisinin bir araya geldiği Yönetim Zirvesi kapsamında bir çevre eğitimi düzenledi. İklim değişikliğine neden olan faktörler, küresel ısınmaya dur demek için yapılması gerekenler ve bu konuda şirketlere, Türk Telekom'a düşen sorumlulukların ele alındığı eğitim, 1200 Türk Telekom yöneticisinin bilinçli birer çevre savunucusu haline gelmesinde önemli bir rol üstlenecek.

İş süreçlerinde, ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilir uygulamaları hayata geçiren Türk Telekom, karbon salınımını azaltmak üzere optimizasyona gidiyor. Türk Telekom, iş süreçlerindeki değişikliklerle karbon ayak izini küçültürken düzenlediği eğitimlerle yöneticilerinin ve çalışanlarının sürdürülebilir uygulamalara bağlılığlını sağlıyor.
1200 kişilik dev yönetici kadrosuna verilen çevre eğitiminin sadece Türk Telekom'un değil, telekomünikasyon sektörünün ve tüm çalışanların rolünü en etkili şekilde yerine getirmesi açısından önem taşıdığını belirten Türk Telekom CEO"su K. Gökhan Bozkurt şunları söyledi:
"Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle oluşturduğumuz iklim değişikliği ile mücadele stratejimiz kapsamında karbon ayak izimizi ölçüyor ve bunu düşürmek için iş süreçlerimizde sürdürülebilir uygulamalara yöneliyoruz. 1200 yöneticimizle düzenlediğimiz toplantı ile bu konudaki sorumluluklarımızı daha güçlü bir şekilde yerine getirmemizi sağlayacak dev bir kadroya sahibiz. 1200 kişi çevrenin kaderinde çok şey değiştirebilir. Dünyamızın geleceği için ibrenin iklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe döndüğü bu sürecin aktörlerinden biri olmaya devam edeceğiz".

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları