21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom Yine Vergi Rekortmeni
21 Mayıs 2012 Pazartesi 12:20

Türk Telekom Yine Vergi Rekortmeni

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, 2011 yılında da kurumlar vergisi rekortmenleri arasında ilk sıralardaki yerini korudu.

600 milyon TL’yi aşan Kurumlar Vergisi ödemesi ile en yüksek kurumlar vergisi ödeyenler listesinde 2. olan Türk Telekom, iletişim sektöründe ise yine zirveye oturdu.

Türk Telekom, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açıkladığı 2011 yılına ilişkin Kurumlar Vergisi ilk 100 sıralamasında ikinci sirada yer aldi; sektöründe ise zirveyi yine kimseye bırakmadı.

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, kurumlar vergisi ile sadece telekomünikasyon sektörüne değil, Türkiye ekonomisine katma değer sağlayabilmenin gururunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:
“Bilişim sektörü, Türkiye’deki sürdürülebilir ekonomik büyümenin itici güçlerinden biri olarak nitelendiriliyor. Türk Telekom olarak gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmaların temelinde, değer katma stratejimiz yer alıyor. Bu strateji doğrultusunda müşterilerimiz, ülkemiz ve toplum için değer katmayı hedefliyoruz. 2011 yılında yaptığımız yatırımlar ile yakaladığımız güçlü büyüme performansımız en çok vergi ödeyenler arasında yer almamızı sağladı. Türkiye telekomünikasyon sektöründeki öncü konumumuzu sürdürmekten mutluyuz. Tüm yatırım ve faaliyetleri ile Türkiye’ye değer katmayı hedefleyen Türk Telekom gelecekte de güçlü performansını, ödediği vergilerle ülke ekonomisine yansıtmaya devam edecektir.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları