28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom Innovayı Satın Aldı
25 Haziran 2007 Pazartesi 12:24

Türk Telekom Innova'yı Satın Aldı

Türk Telekom, Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Innova’yı satın aldı.

Türk Telekom, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak katma değerli teknolojileri geliştirme vizyonuyla gerçekleştirdiği yatırımlarına bir yenisini ekledi. Türk Telekom, 1999 yılında kurulan, 2005 yılında ise Anel Grup bünyesine katılmış olan Innova Bilişim Çözümleri A.Ş.’nin tamamını 18.500.000 USD’ye satın almak üzere Hisse Devir Sözleşmesi imzaladı. Hisse devrinin Rekabet Kurulu onayını da içeren yasal onay sürecini takiben tamamlanması öngörülüyor. Türk Telekom’un şirketi satın almasından önce Innova’nın yüzde 60 hissesi Anel Grup’a, yüzde 40 hissesi ise şirketin kurucu ortaklarına ait bulunuyordu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany şunları söyledi: “Türk Telekom olarak önümüzdeki üç yılda bilişim ve iletişim teknolojilerine yönelik ciddi yatırımlar yapacağımızı açıklamıştık. Bu yönde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ve iş ortaklarımızla çok sayıda yeni projeye imza atıyoruz. Müşterilerimize en iyi ve en kaliteli ve katma değerli hizmetler sunma önceliğimiz ve bilişim alanında ulusal katma değer yaratma vizyonumuz doğrultusunda Innova ile yeni bir yatırımı daha gerçekleştiriyoruz. Türk Telekom Innova’nın uluslararası açılımlar yapmasını destekleyecektir. Ayrıca önümüzdeki dönemde bilişim yatırımlarımız hızla devam edecektir”

Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en hızlı yükselen şirketlerden biri olan ve hisse devrinden sonra da bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edecek olan Innova ise Türk Telekom’un güçlü altyapısı ve sinerjisiyle uluslararası arenada yeni açılımlar yapmayı hedefliyor.

Anel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel, yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Anel Grubu olarak teknoloji ve telekom sektöründe önemli yatırımlarımız bulunuyor. Innova da bunlardan biridir. Yaptığı işler, geliştirdiği teknolojiler, üstün insan gücü ile daima gurur kaynağımız olmuştur. Innova’nın, bölgesel bir teknoloji devi olmaya doğru hızla ve emin adımlarla ilerleyen Türk Telekom çatısı altında daha hızlı bir büyümeyi yakalayabileceğine inanıyoruz.”

Yeni yatırımlar sayesinde her geçen gün güçlenen teknoloji altyapısı ile müşteri odaklı iletişim hizmetlerini sunmayı hedefleyen Türk Telekom, bugünün ve geleceğin müşteri gereksinimlerini karşılayabilecek etkin, hızlı ve inovatif iletişim çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Bilgi ve iletişim teknolojileri altyapı çözümleri konusunda önemli bir know-how’a sahip olan Innova’nın Türk Telekom bünyesine katılmasıyla, iletişimde bütünleşik çözümlerin sağlanmasında öncülük yapacak bilişim teknolojilerinin hayata geçirilmesine imkan sağlanacak. Türk Telekom’un müşterilerine en hızlı ve kaliteli hizmetleri sunması mümkün olurken, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi de sağlanmış olacak.

Innova Hakkında

1999 yılında kurulan Innova Bilişim Çözümleri, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında telekomünikasyondan finansa, kamudan enerjiye, üretimden dağıtıma pek çok farklı sektöre elektronik tahsilat ve ödeme sistemleri, güvenlik, ERP, portal ve e-iş çözümleri, kiosk ve otomasyon sistemleri ile mobil uygulamalar sunuyor. Sektörel uzmanlıklara sahip 150 kişilik deneyimli bir kadroya sahip olan Innova, 2006 yılında dünyanın bir çok bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlemek amacıyla düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları