25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom ile Airties İşbirliği
02 Temmuz 2007 Pazartesi 12:24

Türk Telekom ile Airties İşbirliği

ADSL bağlantılarının daha güvenli hale gelmesi için harekete geçen Türk Telekom; AirTies ile stratejik işbirliğine giderek Otomatik Kablosuz Şifreleme teknolojisini kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Son yıllarda özellikle kablosuz ev ve iş yeri Internet bağlantılarının artmasıyla ADSL kullanımında güvenlik sorunu gündemde birinci sıraya oturdu. Kullanıcılar, bilgi güvenliklerinin tehlikeye girmesinin yanı sıra, ınternet ortamında işlemedikleri suçlardan sorumlu tutulma tehlikesiyle de karşı karşıya kaldı.

Türkiye’de ev ve iş yerlerinde kullanıcıların büyük bir bölümü kablosuz Interneti tercih ediyor. Bunun yanında internete ADSL üstünden bağlanan kullanıcıların çoğunluğu kotalı hizmetleri tercih ediyor. Buna göre kablosuz hatları güvenli olmayan ADSL müşterileri, yakın zamana kadar kullandıklarının ötesinde internet ücreti ödemek zorunda kalıyorlardı.

Hatlarını güvenli hale getirmeyen kablosuz ADSL kullanıcıları ne yazık ki bilmeden hizmet verdikleri art niyetli kişilerin yaptıkları yüzünden hukuk önünde suçlu duruma düşüyor.

Kullanıcılarının daha keyifli ve güvenli bir internet kullanım deneyimine sahip olmasına yönelik çalışmalarını hızlandıran Türk Telekom; Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesi için kablosuz Internet teknolojileri geliştiren stratejik iş ortağı AirTies ile ortak araştırma geliştirme çalışmaları yürütmeye başladı.

AirTies AR-GE ekibi, Türk Telekom ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda son kullanıcının herhangi bir teknolojik bilgi birikimine sahip olmaksızın, sadece birkaç tıklamayla ADSL hattını güvence altına alabilmesi için Otomatik Kablosuz Şifreleme teknolojisini geliştirdi.

Bu teknoloji TT.Net’in Yaz Fırtınası kampanyası kapsamında son kullanıcılara verilen ürünler üzerine kondu. Şu ana kadar AirTies modemlerini kullanmakta olan ADSL kullanıcıları da www.airties.com adresi üstünden yapacakları ücretsiz güncellemeler ile Otomatik Kablosuz Şifreleme hizmetinden yararlanabiliyor.

Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, yerli üretici ve Ar-Ge çalışmalarına verilen desteğin artarak süreceğini belirtirken, “Kablosuz Internet'in daha güvenli bir şekilde kullanılması bizim en öncelikli projelerimizden biridir. Bu yolda gerekli tüm adımları Türk mühendislerinin bilgi birikimi ile gerçekleştireceğiz” dedi.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ise Türk mühendislerinin AR-GE gücüyle tüm dünyaya satış yapmayı hedefleyen bir şirket olduklarını kaydetti ve Türk Telekom için Türkiye’nin de yararına olacak her konuda çalışmalarını artırarak sürdüreceklerini söyledi. Çelebi, “Üç yıl içerisinde yüzde 60 gibi bir pazar payına ulaşarak pazar lideri olmamız ve Türk Telekom gibi alanında lider bir kuruluş ile stratejik işbirliği içinde olmamız, Ar-Ge’ye verdiğimiz önemden kaynaklanıyor. Türk Telekom’un yerel firmalara verdiği bu desteği takdirle karşılıyoruz” dedi.

Kablosuz Internet'in daha güvenli bir şekilde kullanılması için gerekli bilgiler Türk Telekom’un 444 1 444 ve AirTies’ın 444 0 239 nolu çağrı merkezlerinden alınabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları