18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom HAVELSAN İşbirliği
29 Ağustos 2007 Çarşamba 13:55

Türk Telekom HAVELSAN İşbirliği

Türk Telekom ile savunma ve bilişim teknolojileri konusunda global çözümler sunan HAVELSAN, ortak projeler ve iş imkânları geliştirmek üzere stratejik işbirliği yapmaya karar verdi.

Türkiye’de kendi sektörlerinin lideri olan ve yurtdışı pazarlarda da büyüyen bu iki şirket, ortak bir sinerji yaratmak, proje geliştirme olanaklarını iyileştirmek ve ortak projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için stratejik işbirliğini başlatmak üzere Mutabakat Anlaşması imzaladı.

Türk Telekom ve HAVELSAN, söz konusu işbirliğiyle çeşitli projelerde güçlerini birleştirerek ve kamu ve özel sektörde ihtiyaç duyulan yüksek teknolojili ve bütünleşik çözümler sağlayarak ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyorlar.

Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom, özellikle de Türk Telekom’un Innova ve Argela’yı satın almasının ardından, Havelsan ile ortak projeler konusundaki işbirliğinden büyük heyecan duymaktadır. Bu İşbirliği ile, tüm sektörlerde büyük Bilişim ve İletişim Teknolojileri projelerini yönetecek kapasiteye sahip olacağız” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Faruk Yarman, ”HAVELSAN, Türk Telekom ile Mutabakat Anlaşması imzalanmasından büyük memnuniyet duymakta ve ortak projeler için ivedilikle işbirliği yapılmasını dört gözle beklemektedir” dedi.

Türk Telekom ve HAVELSAN, imzalanan anlaşma kapsamında hem kamu hem de özel sektörde müşteri ilişkileri yönetimi, veri merkezi, faturalama ve kaynak yönetimi, emniyet ve güvenlik, yap-işlet-devret metotları ya da anahtar teslimi gibi çeşitli projelerde ortak hareket etmeye karar verdiklerini açıkladı.


HAVELSAN Hakkında

HAVELSAN, yönetim bilgi sistemleri, anayurt güvenliği, simülasyon ve eğitim sistemleri, komuta kontrol sistemleri, görev kritik savunma sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. HAVELSAN’ın vizyonu, yenilikçiliğe, özgün teknolojiye, küresel ve bölgesel işbirliğine dayalı rekabet gücü ile, yazılım yoğun sistem alanlarında Avrupa’nın en büyük bilgi teknolojileri şirketlerinden biri olmaktır. Bu vizyon doğrultusunda, yurtiçi ve yurtdışında işletme ve sistem yeteneklerini artırmak için, özgün teknolojiye dayalı, yenilikçi ve bütünsel sistem çözümleri geliştirmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları