18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom Akademide ITU İşbirliği
13 Temmuz 2011 Çarşamba 11:39

Türk Telekom Akademi'de ITU İşbirliği

ITU Mükemmellik Merkezi olan Türk Telekom Akademi’de düzenlenen eğitim seminerlerinin ikincisi 6-7 Temmuz 2011 tarihlerinde yapıldı.

Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi, bir Birleşmiş Milletler kuruluşu olan, 191 üye ülkede 700’ü aşkın sektörel üyesi ile tüm dünyada yaygın bir ağa sahip Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU-International Telecommunication Union) ile iş birliği çerçevesinde eğitimlere devam ediyor.

Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi, ITU Mükemmellik Merkezi Eğitimleri kapsamında, ilki 21-23 Ekim 2010 tarihlerinde Next Generation Networks (NGN) konusunda 12 ülkeden 24 telekom profesyonelinin katılımıyla yapılan seminerlerin ikincisini, 6-7 Temmuz 2011 tarihlerinde Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals) başlığıyla İstanbul'da gerçekleştirdi.

Türk Telekom Akademi, ITU bünyesinde ikinci bölgesel eğitimini gerçekleştirdi.

Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals) başlığı ile düzenlenen ikinci eğitim seminerine Amerika, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Arnavutluk ve Türkiye’den 18 telekom profesyoneli katıldı.

Türk Telekom adına Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar’ın ev sahipliği yaptığı eğitime ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou ve ITU İnsan Kapasitesi Geliştirme Birimi Yöneticisi Svein Tenningas da katıldı.

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, konuyla ilgili yaptığı değirlenmede; “ITU - Mükemmellik Merkezi  olarak özel tasarlanmış eğitim ve gelişim uygulamaları ile kıtalararası eğitim hizmeti veriyoruz. Ülkemizi yetişkin eğitiminde uluslararası arenada bilinir bir konuma getirmeye çalışıyoruz. Türk Telekom Akademi, Mükemmellik Merkezi olarak bu bölgesel etkinlik ile gelecek dönemler için daha fazla işbirliğine ve insan kapasitesi gelişimine olanak sağlamaya devam edecek” dedi.


ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou ise;  gerçekleştirilen organizasyonu çok başarılı bulduğunu ve eğitim konusunun titiz bir çalışma ile belirlenmiş olduğunu belirtti. Buna ek olarak; ITU’nun, Avrupa, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Arap ülkelerini kapsayan en geniş Bölgesel Mükemmellik Merkezi yetkisini Türk Telekom Akademi’ye verildiğinin altını çizen Sanou; Türk Telekom Akademi’nin özgün çalışmalarından oluşan eğitim içerikleri ile de uluslararası arenada öne çıktığını dile getirdi.

Türk Telekom Akademi, bilgi ve iletişim sektörü için değer yaratıyor

2008 yılında, “Önceliğimiz insana yatırım” felsefesi ile kurulan Türk Telekom Akademi, bugüne kadar sadece Türk Telekom Grubu’na değil, ülkemiz telekomünikasyon sektörüne çok sayıda nitelikli çalışan ve başarılı yönetici kazandırdı. Türk Telekom Akademi’de şirket içi ve dışı tüm eğitim faaliyetleri, ilgili bölümlerle iş birliği içinde tek elden yürütülüyor. Türk Telekom Grubu’nda çalışan yeni mezun mühendis ve teknikerlerin uzmanlıklarını uluslararası standartlarda geliştirebilecekleri bir eğitim ortamı sunuluyor. Türkiye telekomünikasyon sektörü için bir okul özelliği taşıyan Türk Telekom Akademi, sektördeki nitelikli eleman açığının giderilmesi ve istihdamın geliştirilmesi konularında önemli bir rol üstleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları