25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom, Botegoyu Tercih Etti
20 Ocak 2008 Pazar 11:19

Türk Telekom, Botego'yu Tercih Etti

Botego’nun sanal destek operatörleri Türk Telekom’un hizmetinde.

Türkiye’nin semantik (anlama dayalı) teknolojiler alanında ilk yatırımlarından biri olan Botego, Türk Telekom’a hizmet vermeye başladı. Türk Telekom web sitesinde “7/24 online müşteri hizmetleri” linkiyle ulaşılan Botego uygulaması, Türk Telekom müşterilerine 7 gün 24 saat destek hizmeti sunuyor.

Kullanıcılar, şu başlıklardaki toplam 3275 soruya sanal operatörden yanıt alabiliyor:
• Servis numaraları
• Kampanyalar
• Başvuru, devir, gerekli evrak soruları
• Şehirlerarası ve milletlerarası alan kodları
• Ürün-hizmetler
• Çeşitli tarifelerde arama bedelleri

Kullanıcılar sorularını girdikleri sırada girilen sözcükleri analiz eden uygulama, veritabanındakilerden eşleşmenin en yüksek oranda gerçekleştiği sorunun yanıtını veriyor. Ayrıca soruyla ilişkili olabilecek başka konu başlıkları da birer seçenek olarak sunuluyor. Botego editörleri gerçekleşen tüm diyalogları inceleyerek, kullanıcıların memnuniyet düzeyini belirliyor. Cevaplama oranı şu ana kadar %92 olarak gerçekleşti.

Uygulama günde 7000 diyalogla, Türk Telekom çağrı merkezine günde ortalama 15 saat gibi ciddi bir işgücü tasarrufu sağlıyor.

Botego, sanal operatör dışında çağrı merkezi operatörlerinin bilgiye hızlı ve kolay erişebilmesini sağlayan veritabanları ve pazarlama alanında kullanılan botlar üretiyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.botego.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları