23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Şirketleri Dünya Kurumsal Oyunlarında
19 Temmuz 2007 Perşembe 17:23

Türk Şirketleri Dünya Kurumsal Oyunları'nda

İstanbul’da düzenlenen Eurasia Corporate Games’de 1.cilik kazanan takımlardan World Corporate Games ’de büyük başarılara imza attılar.

13- 15 Temmuz tarihlerinde Bilbao’da 166 şirketten 3.700 kişinin katılımı ile gerçekleşen World Corporate Games’e ülkemizden 6 şirketi temsilen 41 sporcu 7 spor branşında katıldı.

Dragon Boat, Voleybol Karışık , Basketbol 3’lü, Yüzme,Tenis, Karting ve Bisiklet branşlarında mücadele veren Türk firmaları toplamda 3 altın , 2 gümüş ve iki 4.lük kazanırken, Türk Henkel takımı 37 şirketin yer aldığı 11 -20 sporcunun temsil edildiği Bölüm 3’de 144 puan toplayarak firmasına Bölüm 3 ödülünü kazandırdı. Branşlarında altın madalya kazanan sporcular ayrıca World Corporate Games rozetleri ile ödüllendirildiler.

Voleybol karışık, Basketbol 3’lü ve Yüzme branşı olmak üzere toplam 3 branşta Dünya Kurumsal Oyunları’na katılan JTI Türkiye; Voleybol karışıkta 1.cilik, Basketbol 3’lü de 2.cilik, Yüzme Bayan 30-39 kurbağalama kategorisinde 1.cilik ve serbest branşta 2.cilik kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Eurasia Corporate Games’te Dragon Boat branşında 1.cilik kazanan Türk Henkel uyumlu ve hırslı çalışmaları ile zorlu rakipleri arasında büyük bir başarı gösterdiler. 20’nin üzerinde takımla kıyasıya mücadele veren Turk Henkel takımı 250 metre yarışında 2.cilik ve 500 metre yarışında 4.cülük kazandı. Toplam 144 puanla Turk Henkel Bölüm 3 şampiyonluğunu da firmasına kazandırmayı başardı.

Roche’u temsilen bayan 30-39 tenis kategorisinde yarışan Nilüfer Doyuran bu kategoride Yunanlı ve İspanyol rakiplerini yenerek 1.ciliği kazanırken, takım arkadaşı İpek Altmışoğlu Karting dalında dereceye giremedi.

Finansbank’ı Tenis Erkekler 30 39 yaş kategorisinde temsil eden Murat Sağman başarılı maçların ardından yaşadığı sakatlık nedeniyle kategorisinde 4.cülük elde etti.

Havelsan adına oyunlara Tenis erkekler 40+ kategorisinde yarışan Kudret Erol zorlu rakipleri arasında 4.lük elde ederken, Bisiklet dalında yarışan Burak İlter 250 kişi arasında şirketini temsil etti.

PriceWaterhouse Coopers’ı temsilen Tenis açık kategorisine katılan Selçuk Başyurt da şirketini başarıyla temsil etti ancak dereceye giremedi.

Toplam 20 farklı spor branşında 20 farklı ülkeden 3700 şirket çalışanının katılımıyla İspanya’nın Bilbao şehrinde gerçekleştirilen World Corporate Games’de Türk takımları hem sportif başarıları hem de takım çalışmalarıyla ilgi çekti. Eurasia Corporate Games’e 158 kişi ile katılan Boyner firması takım lideri Eser Erkan da Dünya Oyunları’nda misafir edildi.

Tüm dünyada uygulanan standart Corporate Games programına uygun olarak SuperCentre’da kayıt işlemleri ile başlayan Oyunlar, binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen Açılış Korteji ile devam etti. Kıyasıya mücadelelerin verildiği karşılaşmalar sırasında Cumartesi akşamı düzenlenen Oyunlar Partisi’nde tüm katılımcılar hem birbirleriyle tanışıp görüş alışverişinde bulundular hem de unutulmaz dakikalar yaşadılar. Bilbao Valisi’nin katılımı ile gerçekleşen Kapanış Kutlamaların’da branş, spor şampiyona, medalist ödülleri ve en büyük ödül Sport For Life takdim edildi.

İstanbul’da 2003 yılından bu yana devam eden Eurasia Corporate Games ise 2008 yılında İstanbul Corporate Games adı altında 23 – 24 ve 25 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları