17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Pirellide Atama
28 Nisan 2007 Cumartesi 15:41

Türk Pirelli'de Atama

Türk Pirelli Lastikleri’nin Ticaret Direktörlüğü görevine Mete Ekin atandı.

Dünya lastik sektörünün lider firmalarından Pirelli’nin yurtdışı operasyonlarında da üst düzey görevlerde bulunan Mete Ekin, Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.’de Ticaret Direktörlüğü görevini üstlendi.

38 yaşında olan Mete Ekin, Avusturya Lisesi’nin ardından, 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra A.B.D.Connecticut University of Hartford’da İş Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.’de Rapor ve Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Ekin, Türk Pirelli’de sırasıyla; Müşteri İlişkileri Sorumlusu, Oto Grubu Ürün Müdürlüğü, Ağır Vasıta Lastikleri Ürün Grubu Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Pirelli’nin başarılı yöneticilerine uyguladığı özel bir programla, 2002 yılında Pirelli’nin İtalya’daki merkez ofisine Ağır Vasıta Lastikleri Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2 yıl boyunca ağır vasıta grubu lastikleri departmanı pazarlama faaliyetlerini yöneterek, fiyatlandırma, kanal yönetimi, ürün yönetimi, stratejik genişleme, ürün planlama, üretim tahsisi ve kullanılabilirlik konularını başarı ile sürdürdü. 2004 yılında Pirelli Mısır ofisine Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Mısır’da yaptığı çalışmalar ve uyguladığı pazarlama projeleri ile pazardaki liderliğini sürdürdü.

Kıraça Grup bünyesindeki Karland Otomotiv Ürünleri A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenerek Türkiye’ye dönen Mete Ekin, tekrar Pirelli ailesine dönerek Ticaret Direktörlüğü görevini devraldı.

Farklı ülkelerde Pirelli kültürü ve dinamizmi içinde edindiği deneyimleri Türk pazarına yansıtmak konusunda önemli çalışmalara imza atmayı hedefleyen Mete Ekin, İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları