17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRK-İŞ 56 Yaşında
31 Temmuz 2008 Perşembe 13:57

TÜRK-İŞ 56 Yaşında

TÜRK-İŞ kuruluşunun 56. yıldönümünü kutluyor.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 1952 tarihinde kurulan Konfederasyonun 56. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada, "İşçi liderlerinin her türlü zorluğu hiçe sayarak büyük bir özveri ile oluşturdukları TÜRK-İŞ Konfederasyonu, yıllar geçtikçe büyümüştür. İşçi hareketinin ilk örgütü, o günlerden bu günlere en büyük örgütlü güç olma onurunu sürdürmüştür" denildi.

TÜRK-İŞ"in, kurulduğu günden bu yana, temsil ettiği kesimin ve emeği ile geçinen herkesin hak ve özgürlüklerini koruma ve geliştirme mücadelesi verdiğinin ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

"Tabanında her türlü eğilimi barındıran TÜRK-İŞ, hükümetler ve siyasi partilere karşı bağımsızlığı ilke edinmiş, hükümetlerin çalışanlar lehine attığı her adım desteklenirken, aleyhte tüm adımlara karşı çıkılmıştır. TÜRK-İŞ, bu yaklaşımıyla temsil ettiği kitlenin ve çalışanların umududur.

Toplumsal kamplaşmaların ve siyasi çatışmaların işçilerin ve emeği ile geçinenlerin yararına olmadığını bilen TÜRK-İŞ, kurulduğu günden bu yana kimden gelirse gelsin toplumsal karmaşaya ve kardeş kavgasına zemin hazırlayan her türlü yaklaşıma şiddetle karşı çıkmış, yaratılmak istenen kamplaşmalarda taraf olmamak için azami hassasiyeti göstermiştir."

TÜRK-İŞ'in, siyasetin "sorun yaratma" değil, "sorun çözme sanatı" olduğu gerçeğinden hareketle, siyasetteki "ben yaptım oldu" yaklaşımının ve gergin üslubun ülkeye verdiği zararın her zaman farkında olduğunun vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"56 yıllık geçmişinde, gerilim politikasının, sahibine de bir yarar getirmeyeceği konusunda gerekli uyarıları defalarca yapan TÜRK-İŞ, hükümetlere "halkın ihtiyaçlarına cevap veren" uygulamalar önermiş, bu konuda ısrarlı olmuştur. TÜRK-İŞ, bu yaklaşımıyla ülkemizde huzurun ve güvenin de teminatıdır.

TÜRK-İŞ bundan böyle de daha çok demokrasi, barış, özgürlük, ekmek, iş ve aş için mücadelesine devam edecektir.

Kuruluşumuzun 56"ıncı yılının başta TÜRK-İŞ topluluğu olmak üzere tüm çalışanlara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz."

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları