16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Hava Yolları HP’yi Seçti
14 Mayıs 2012 Pazartesi 13:40

Türk Hava Yolları HP’yi Seçti

Türk Hava Yolları, BT altyapısını HP Yazılım Grubu’nun sağladığı profesyonel hizmetler ile izleyecek.

Türk Hava Yolları, BT altyapısını ve hizmetlerini HP Yazılım Grubu çözümleriyle izleyecek. HP Profesyonel Hizmetler grubu tarafından sağlanacak, program yönetimi ve danışmanlık hizmetleri ile devreye alınacak uygulama sonrasında, HP İş Hizmetleri Yönetimi (BSM) yazılımları hizmet performansıyla ilgili anlık bilgi sağlayarak, Türk Hava Yolları BT ekibinin operasyonel performansını en üst düzeye çıkartacak.

Skytrax tarafından 2011’de “Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçilen Türk Hava Yolları, iç hatların yanı sıra yurtdışında 189 noktaya uçuş yapıyor ve yılda 32,6 milyon yolcu taşıyor.

Türk Hava Yolları Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı (CIO) Adnan Metin “HP BSM yazılımı BT altyapısı yerine iş hizmetlerine odaklanmamızı sağlayacak. HP BSM yazılım süitinin bir parçası olan HP Gerçek Kullanıcı İzleme (RUM) yazılımı, BT ekibinin gerçek kullanıcı deneyimine dayanarak, kullanılabilirlik ve performansla ilgili doğru raporlama yapmasını sağlayacak ve sorunları, iş akışını etkilemeden gidermeye yardımcı olacak.” dedi.

Türk Havayolları ve HP Yazılım Profesyonel Hizmetler, BT getirisinin Türk Havayolları iş hedeflerine uygun olmasını sağlayarak, operasyonel verimlilikte uygun maliyetli artış gerçekleştirecek. HP’nin BSM yazılımlarının bir parçası olarak HP Uygulama Performansı Yönetimi (APM), BT ekibine Türk Hava Yolları’nın iş hizmetlerinin ve bunları sağlayan BT altyapısının anlık görünümünü sunarak ekibin, servisler ve uygulamaların olası bir aksamadan nasıl etkilendiğini görmesine imkân verecek. Böylece sorunlar hızla çözülebilecek.

HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan da konuyla ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “Türk Hava Yolları’nın operasyonları, iş hizmetlerinin haritasını sağlayan HP Genel Yapılandırma Yönetimi Veritabanı yazılımı (UCMDB) ile sorunsuz bir şekilde yürütülecek. UCMDB, rutin manuel süreçleri azaltarak, BT kaynaklarının katma değerli işlere ayrılmasını sağlıyor. Türk Hava Yolları gibi kritik iş süreçlerinin büyük önem taşıdığı kuruluşların iş süreçlerine yönelik izleme ve raporlama sistemlerinde otomasyon sağlanması, insan hatalarını azaltıp, sorun giderme süresini kısaltarak, hizmet kalitesi ile operasyonel performansı artırıyor”.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları