28 Temmuz 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk-Avrasya İş Konseyleri Genel Kurulu Yapıldı
18 Ekim 2008 Cumartesi 13:30

Türk-Avrasya İş Konseyleri Genel Kurulu Yapıldı

Türk-Avrasya İş Konseyleri Başkanlığına ittifakla Tuğrul Erkin seçildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) çatısı altında faaliyet gösteren ve Türkiye ile BDT ülkeleri arasındaki ikili ilişkileri ve işbirliğini artırmada önemli rol oynayan Türk-Avrasya İş Konseyleri, 14 Ekim 2008 tarihinde Genel Kurulunu topladı. InterContinental Ceylan Otelde yapılan Genel Kurulda yapılan seçimler sonunda Türk-Avrasya İş Konseyleri Başkanlığına ittifakla Tuğrul Erkin seçildi.

Üye İş Konseyleri adına büyük katılımın olduğu Genel Kuruldan önce verilen öğle yemeğinde, Türkiye"nin Moskova Büyükelçisi Halil Akıncı ile Rusya Federasyonu"nun Ankara Büyükelçisi Vladimir Yevgenyeviç Ivanovskiy de katılarak birer konuşma yaptılar.
İş Konseyi Başkanlıklarında kamuoyunun ve iş dünyasının yakından tanıdığı yeni isimler de yer aldı. Türk-Rus İş Konseyi Başkanlığına Cem Kozlu, Türk-Ukrayna İş Konseyi Başkanlığına Memduh Boydak seçildiler. Yönetim Kurulu üyeliklerinde ise yeni ve tanınmış isimler yer aldı.

Yıllardır başarılı çalışmalarıyla ülkeler arasındaki işbirliklerinin artmasında ve gelişmesinde çok önemli katkı sağlayan konseyin bu dönem daha geniş bir çalışma programıyla çalışmalarını sürdürmesi bekleniyor.


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları