16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Askerine Özel
26 Mayıs 2008 Pazartesi 16:55

Türk Askerine Özel

Türk Telekom, sadece Türk askerlerine ve yakınlarına özel Internet sitesi kurdu.

Türkiye"nin telekomünikasyon devi Türk Telekom farklı segmentlerdeki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek katma değerli ürün ve hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyor. Türk Telekom, tüm toplumun refahının sağlanması ve korunması amacıyla çalışan Türk askerleri için "www.enbuyukaskerbizimasker.net" Internet sitesini oluşturdu. Daha önce de askerlerin yakınları ile rahatça konuşabilmesi için onlara TT Aile kartını sunan Türk Telekom, ürün ve hizmetleri ile Türk askerine ve yakınlarına destek olmayı amaçlıyor.

Mayıs ayı itibariyle tüm fonksiyonları ile kullanıma açılan internet sitesi asker ve yakınlarından büyük ilgi gördü ve siteye şimdiden 4000 asker üye oldu. Bu kısa süre içinde 110 binden fazla kişinin de ziyaret ettiği sitede askerlerin vatani göreve başlamadan önce ve görevlerini sürdürürken ihtiyaç duyacağı gerekli belgeler, celp dönemleri gibi önemli bilgilere yer veriliyor. Site, askerlik hakkında sıkça sorulan sorular ve askeri terimler sözlüğü gibi bölümleri de içeriyor. Sitenin Türk askerinin en geniş başvuru kaynaklarından biri haline gelmesi hedefleniyor.

Aynı zamanda, siteye üye olan askerler, birbirleriyle fikir paylaşımında bulunmaları, fotoğraflarını ve yazılarını yakınları ile paylaşabilmeleri için kendilerine özel bir sayfaya sahip olabiliyor. Öte yandan, askerlerin izinleri sırasında keyifli vakit geçirmeleri için sitede çeşitli oyunlar da yer alıyor. Bir Türk askerinin kışladaki bir gününü simüle eden ilk 3 boyutlu (3D) oyun olma özelliğini taşıyan oyun ise çok yakın bir zamanda Internet sitesinde askerlerin kullanımına sunulacak.

Bunun yanı sıra Internet sitesinde, asker yolu gözleyen yakınlara yönelik gün sayan hasretmatik ve şafaksayar gibi uygulamalar da bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları