18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Alman Ekonomi Kongresi 22 Haziranda
14 Haziran 2007 Perşembe 09:35

Türk Alman Ekonomi Kongresi 22 Haziran'da

Bu yıl 3. kez 22-24 Haziran tarihleri arasında yapılacak Türk Alman Ekonomi Kongresi, 1.000’in üzerinde katılımcıyı ve 200 Alman firmasını buluşturacak.

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası TD-İHK’nın başkanlığında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB, Almanya Odalar Birliği DIHK ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası AHK’nın işbirliği ile gerçekleştirilecek Türk Alman Ekonomi Kongresi Türkiye ve Almanya’nın önde gelen siyaset adamları, bürokratları ve iş dünyasının liderlerini aynı çatı altında buluşturuyor.

Türkiye ve Almanya arasında işbirliğini güçlendirmek, her iki ülkenin bugünü ve yarını ile ilgili önemli konuları çözüme kavuşturmak ve öneriler getirmek amacı ile düzenlenen Türk Alman Ekonomi Kongresi'nin 3. büyük toplantısı 22-24 Haziran 2007 tarihleri arasında Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Kongrenin ev sahipliğini yapacak olan TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting iki ülke arasındaki dostluğun ekonomi dünyasına da yansıdığını belirterek; “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türk Alman Ekonomi Kongresi siyasetin yanında güçlü bir ekonomi kongresi özelliğini de taşımaktadır. Türkiye ve Almanya’nın önemli kurumları ile birlikte Alman-Türk firmalarının üst düzey yöneticileri kongreye katılacaktır” dedi.

Türk Alman Ekonomi Kongresi, yerli ve yabancı, alanlarında uzman 70’e yakın konuşmacı ile “Türkiye ve Almanya Arasındaki Ekonomik Ilişkiler”, “Yatırım Ülkesi Olarak Türkiye”, “Yatırım Ülkesi Olarak Almanya” ile birlikte “Yatırım ve Finansman”, “Tekstil Ekonomisi”, “Perakende ve Müşteri”, “Otomotiv ve Yan Sanayi” konularını gündeme taşıyacak. Tüm bu konular ile birlikte kongrenin ikinci günü Türkiye ve Almanya’nın ekonomik, hukuksal ve vergisel özelliklerinin ele alındığı workshoplar düzenlenecek. İstanbul’un kardeş şehri Köln’ün Belediye Başkanı Fritz Schramma’nın katılacağı oturumda İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile “Şehirleşme ve Şehir Planlaması” konuları ele alınacak.

Almanya’da en çok sevilen Türk Spor Kulübü kapsamında ise kongrenin ilk günü gerçekleştirilecek basın toplantısı ile Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve Başkan Yardımcısı Adnan Polat’a, Deustche Post Yönetim Kurulu Başkanı Werner Scheller ve TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting tarafından ödül verilecek. Bu tören ile birlikte İHK Köln ve KOSGEB arasında da bir protokol imzalanacak.

Türkiye ve Almanya’nın gündemindeki bu önemli konular, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya Büyükelçisi Eckart Cuntz, TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İSO Başkanı Tanıl Küçük, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İHKİP Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul Başkanı Teoman Yelkencioğlu, Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER Başkanı Meltem Kurtsan, TÜSİAD AB Temsilcisi Bahadır Kaleağası, Mercedes CEO’su Jürgen Ziegler, Bosch Genel Müdürü Gürcan Karakaş, Volkswagen Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stephan Schaller, Öger Tur’un Kurucusu Vural Öger, Festo Genel Müdürü Otto Bauer, THY Genel Müdürü Temel Kotil gibi birçok önemli isim tarafından masaya yatırılacak.

Sourcing Day: Büyük Buluşma Noktası

Türk Alman Ekonomi Kongresi kapsamında ilk kez düzenlenen Sourcing Day, kongre katılımcıları, fuar ziyaretçileri ve katılımcı firmalar için yeni fırsatlar yakalayacakları bir buluşma noktası olacak. Sourcing Day ile katılımcılar iş ilişkileri oluşturma ve güçlendirme olanakları bulacak.

Türk Alman Ekonomi Kongresi Fuarı İstanbul 2007 Grand Cevahir’de...

Türk Alman Ekonomi Kongresi bünyesinde 22-24 Haziran tarihleri arasında İstanbul 2007 Fuarı düzenlenecek. Kurumların ürün ve hizmetlerinin aynı çatı altında tanıtıldığı ve birarada sunulduğu İstanbul 2007, geniş içeriği ile fuar ziyaretçileri ve katılımcı firmaları ağırlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları