25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüketimde Kıpırdanma Başladı
29 Mayıs 2008 Perşembe 13:45

Tüketimde Kıpırdanma Başladı

Ipsos KMG'nin her ay gerçekleştirdiği Hane Tüketim Endeksi Nisan ayı sonuçları açıklandı.

2008 yılı Nisan ayına ait Hane Tüketim Endeksi (HTE) raporuna göre toplam hızlı tüketim ürünleri harcaması Mart ayına göre cari fiyatlarla yüzde 6 büyürken, sabit fiyatlarla yüzde 5 büyüdü. Mart 2008"den Nisan 2008"e geçişte cari fiyatlarla şekerlemeler ve atıştırmalık ürünler yüzde 14"le en fazla büyüyen segment olurken vücut bakım ürünleri ise yüzde 13 ile en fazla daralan segment oldu. Sabit fiyatlarla da bu sıralama değişmeyerek yüzde 12"lik artış ile şekerlemeler ve atıştırmalık ürünler en fazla büyüyen, yüzde 15"lik daralma ile vücut bakım ürünleri en fazla daralan segmentler oldular. HTE verilerine göre hızlı tüketim ürünleri harcamasını bir önceki yılın aynı dönemini karşılaştırdığımızda ise toplam hızlı tüketim ürünleri harcaması cari fiyatlarla yüzde 10 büyürken, sabit fiyatlarla yüzde 1 büyüdü. Yılın ilk dört ayı karşılaştırmasında cari fiyatlarla yağlar yüzde 22 büyürken, vücut bakım ürünleri yüzde 8"le en fazla daralan sektör oldu.

Hane Tüketim Endeksi (HTE) Hakkında

Hane Tüketim Endeksi (HTE) verileri Türkiye"yi temsil eden 6.200 haneden oluşan bir örneklemden elde edilmiştir. Yaklaşık 71 milyon nüfus ve yaklaşık 16 milyon hanenin tüketimlerini gösterir ve hane tüketimi için satın alınan hızlı tüketim ürünlerini kapsar.

Ipsos KMG Hakkında

Ipsos KMG, dünyanın lider araştırma şirketlerinden Ipsos Grubun bir parçasıdır ve reklam, müşteri ve çalışan memnuniyeti, pazarlama, medya, kamuoyu araştırmaları ve geleceği tahmin, modelleme ve danışmanlık uzmanlıkları sunan global bir pazar araştırma şirketidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları