23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüketiciler Mobil Cihazlara Yazmaya Hazır
21 Ocak 2012 Cumartesi 12:11

Tüketiciler Mobil Cihazlara Yazmaya Hazır

Dünya çapında yapılan bir ankete göre tüketicilerin yüzde 70'den fazlası kalem / kağıt deneyimlerini mobil cihazlar üzerinde devam ettirmek istiyor

Dünyanın çeşitli yerlerinde son yapılan bir ankete göre, tüketiciler gerçek bir yazma deneyimi içeren tek bir cihaz taşımak isteyip istemedikleri yönündeki soruya büyük bir hevesle evet diye cevap verdi. Tüketiciler Samsung'un en yenilikçi ürünü - GALAXY Note’un gelişmiş S Pen teknolojisi ile içerik oluşturma ve paylaşmanın avantajlarını kullanmaya hazır.

10 ülkedeki 5000 akıllı telefon kullanıcısının yapılan ankette verdikleri cevaplar, küresel tüketicilerin kağıt üzerindeki ile aynı seviyede yazma kolaylığı sağlayacak kalem tarzı bir cihazı ciddi bir şekilde talep ettiklerini ortaya koydu. Ankette aynı zamanda bu tür cihazların nerelerde tercih edilebileceğine dair kullanım senaryoları hakkında da tüketicilerin görüşleri soruldu.

Anket verileri, kullanım durumu tercihlerindeki ilgi çekici farklılıkları gösterecek şekilde, hem küresel hem de bölgesel olarak analiz edildi:
•    Tüm bölgelerde bulunan kullanıcılar hareket halindeyken mobil ihtiyaçlarını karşılamak için birden fazla cihaz taşımanın yük bir olduğunu kabul etti.
•    Her iki cinsiyette de el yazısı tipi işlevselliğe sahip bir cihazın, onların yükünü hafifletmek için yardımcı olacağını belirtti. Anketi cevaplayanların % 64.6’sı kalem ve kağıt kullanım deneyimini taklit etme fırsatı veren bir mobil cihazın kalem ve kağıt taşımayı ortadan kaldıracağını söyledi.
•    Küresel olarak, katılımcıların % 75,7 'i, akıllı bir telefon kullanarak resimler, haritalar, belgeler ya da web siteleri üzerinde doğrudan paylaşılabilir el yazısı notlar ekleyebilme imkanını istediğini belirtti; bu rakam, özellikle Asya’da oldukça yüksek (% 84.3), bu da Asya dillerini konuşan tüketicilerin kendilerine özgü harflerinden dolayı el yazısına duydukları ihtiyacın yüksek olduğu varsayımına götürmektedir.

Katılımcılara, aynı zamanda kalem tarzı yetenekleri olan bir dijital cihazın ne gibi faydaları olacağını hayal ettikleri de soruldu ve cevaplar doğrudan bir akıllı telefon üzerinde paylaşılabilecek olan notların yazılıp, çizilebilmesinin çalışma ve yaşam verimliliğini artıracağı gibi, yaratıcılığı da teşvik edeceğini gösterdi. Akıllı telefonlarda organizasyon ve alışveriş / yapılacaklar listesi yapmak giderek daha çok istenen özelliklerin başında geliyor. Tüketicilerin böyle bir cihaz kullanarak gerçekleştirmek istedikleri diğer işlevlere ilişkin istedikleri ise:

•    " Kağıt / kalem özellikleri içeriği paylaşmayı daha eğlenceli ve kişisel yaparken, dokunmatik ve qwerty tuş takımının hantallığını da ortadan kaldırmalıdır."
•    "Bir konsept ya da mühendislik eskizi yapabilmeli ve taşınabilir bir aygıttan gönderilebilmelidir ."
•    "Akıllı telefonum toplantılarda notlar alabilmemi ve daha sonra bunları çalışanlara dağıtmak için yazdırabilmemi sağlasa büyük bir kolaylık olurdu.”
•    "Notlar ve hatırlatmaları not edebilmek büyük bir kolaylık  olacaktır. Çoğu zaman yanlış yapma ihtimali olan klavyeyi kullanmaktan daha rahattır. "
•    "İş için uzakta iken çocuklarıma kişisel çizimleri gönderebilirdim."

Büyük HD Super 5.3 "AMOLED ekranı ile, GALAXY Note, bir akıllı telefonun taşınabilirlik özelliği ile geniş görüntüleme deneyimi, çoklu görev yönetimi (multi-tasking) ve çeşitli içerik oluşturma yeteneklerine sahip olan mobil cihazları birleştiren yeni bir kategoridir. Bir akıllı telefonun taşınabilirlik özelliğini korumakta, ancak daha büyük bir ekran ve -benzersiz sürükleyici bir görüntüleme deneyimi-  S Pen ile yazma deneyimi ile, piyasadaki akıllı telefonlarda pek bulunmayan içerik oluşturma ve paylaşım için benzersiz yetenekleri sunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları