23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜGİADtan Girişimcilik Dersleri
02 Haziran 2011 Perşembe 13:45

TÜGİAD'tan Girişimcilik Dersleri

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) üyesi genç girişimciler Bahçeşehir Üniversitesi'nde girişimcilik dersleri verecek.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), iş dünyası ve üniversiteleri birleştiren işbirliği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul teknik Üniversitesi"nde Türkiye"nin ilk enerji tekno kentinin açılmasına öncülük eden TÜGİAD, Uludağ ve Marmara Üniversitelerinin ardından Bahçeşehir Üniversitesi"nde de girişimcilik dersleri verecek. 2011-2012 öğretim yılında Bahçeşehir Üniversitesi"nde TÜGİAD başlıklı ders ile başarılı genç işadamları ve işkadınları kendi hayat hikayelerini anlatarak, gençlere girişimcilik konusunda öğütler verirken, teori ile pratik hayatı birleştirerek deneyimlerini paylaşacak.

Konuyla ilgili protokol Bahçeşehir Üniversitesi"nde düzenlenen törende, TÜGİAD başkanı Murat Coşkunkan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Şimşek ve Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zeynep Fidan Soysal tarafından imzalandı. Toplantıya girişimcilik derslerinin fikrini ilk defa hayata geçiren TÜGİAD onursal üyesi ve Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan da katıldı.

Üniversitenin tüm bölümlerindeki öğrencilerin seçmeli olarak alabilecekleri dersler kapsamında dönem sonunda öğrencilere sanal sermaye ile sanal bir şirket kurmaları istenecek. Şirketin icra kurulunu oluşturan öğrenciler iş planları, bilançoları, satış ve pazarlama stratejilerini TÜGİAD üyelerinden ve akademisyenlerden oluşan bir jüriye sunacak. Öğrenciler ders notlarının yanında başarı sıralamasına göre sürpriz hediyeler de alacak.

İmza töreninde konuşan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan, üniversite ile iş dünyası arasında sağlanacak sinerjinin girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlayacağını kaydetti. Girişimciliğin teşviki konusunda birçok çalışma yürüttüklerini kaydeden Coşkunkan, TÜGİAD"ın girişimcilik derslerinin farklı üniversitelerde yaygınlaştırılmasını ve girişimciliğin üniversitelerde yüksek lisans programı olmasını hedeflediklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları