29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜBİTAKtan Araştırmacılara Ödül
25 Mayıs 2009 Pazartesi 16:08

TÜBİTAK'tan Araştırmacılara Ödül

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Türkiye Final Yarışması ödül töreni yarın yapılacak.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Türkiye Final Yarışması Ödül Töreni, yarın saat 11.00"de TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu"nda yapılacak.

Ödül törenine TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr.Nüket Yetiş, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü ve TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, öğrenciler ve çok sayıda davetli katılacak.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Yer Bilimi, Sosyoloji ve bu yıl Tarih alanının da eklenmesiyle 8 dalda düzenlenen yarışma 12 bölge merkezinde gerçekleştirildi.

Ortaöğretim öğrencilerinin yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarılabilmesini sağlamak ve onları bilimsel araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla 1969 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan yarışmaya, 2009 yılında geçen yıla oranla yüzde 45"lik artışla toplam 4740 öğrenci 2791 proje ile başvurdu. Bu başvurular farklı üniversitelerde görevli öğretim üyelerinin oluşturduğu jürilerce değerlendirildi ve bunun sonucunda belirlenen 814 projeden 134"ü Ankara Altınpark"ta gerçekleştirilen Final Sergisi"ne katıldı.

Final yarışmasında derece alan öğrenciler ayrıca ÖSS"ye ilk girdikleri yıl kullanılmak üzere aldıkları dereceyle orantılı olarak ÖSS ek katsayı uygulamasından yararlanıyor. (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları