17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜBİSAD CeBIT’te
12 Mart 2007 Pazartesi 16:47

TÜBİSAD CeBIT’te

TÜBİSAD, Hannover'de düzenlenecek olan CeBIT Fuarı'nda 19 Mart Pazartesi günü Alman BITKOM ile Mutabakat Belgesi imzalayacak.

Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD), sektörün sesini duyurmak ve özellikle de Almanya ile olan ilişkileri geliştirmek üzere yaptığı çalışmaların ilk meyvelerini alıyor. 15-21 Mart tarihleri arasında Hannover"de düzenlenecek olan CeBIT Fuarı"nda TÜBİSAD ile Alman BT, Telekomünikasyon ve Yeni Medya Derneği (BITKOM) arasında Mutabakat Belgesi imzalanacak. İmza töreni, 19 Mart Pazartesi günü saat 15:00"da, BITKOM"un 1 numaralı salondaki standında yapılacak. Törene TÜBİSAD Başkanı Tuğrul Tekbulut, TÜBİSAD heyeti ve BITKOM yetkilileri katılacak. TÜBİSAD ayrıca Salon 6 A16 numaralı standda ziyaretçilerle buluşacak.

TÜBİSAD, geçtiğimiz aylarda BITKOM"u ziyaret ederek, Türkiye"deki bilişim pazarını tanıtmış, gerek işgücü gerekse pazar olarak önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye ile Almanya arasında olası işbirliklerini anlatmıştı. Bu toplantı sonucunda iki kurum arasında bir mutabakat anlaşması yapılması kararlaştırılmış ve şu konular görüşülmüştü:

- BITKOM aracılığı ile Almanya bilişim sektörü üyelerinde Türkiye bilişim pazarı ile ilgili bilinç yaratmak
- Türkiye ve Almanya arasında bilişim sektöründe yakın ilişkilerin geliştirilmesinde işbirliği yapmak
- Ekonomik ve ticari gelişmeler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak iki ülke arasındaki yatırımları ve ortaklıkları artırmak
- Almanya ve Türkiye arasında bilişim sektöründe ticari ve yatırım alanlarında sorun olabilecek konulara ortak çözümler geliştirmek
- BITKOM ve TÜBISAD arasında oluşturulacak Forum"un bir yıl Almanya"da, diğer yıl Türkiye"de toplanmasını sağlamak
- Her iki ülke pazarlarının haricinde, üçüncü pazarlara giriş yapılabilmesi için işbirlikleri geliştirmek

BITKOM ile imzalanacak olan Mutabakat Belgesi, bu hedefleri gerçekleştirmek açısından önemli bir kilometre taşı olacak.


BITKOM Hakkında

İşlevleri açısından "Almanya"nın TÜBİSAD"ı" olarak tanımlanabilen BITKOM, Almanya"daki BT, telekom ve yeni medya sektörünün en güçlü temsilcisi. 800 üyesi olan BITKOM da TÜBİSAD gibi, pazar payı açısından Almanya"daki BT firmalarının %90"ının katılımıyla faaliyet gösteriyor. Ayrıca BITKOM, TÜBİSAD"ın da üyesi olduğu Avrupa Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanayicileri Derneği"nin (EICTA) en güçlü ve en etkin üyesi.

TÜBİSAD Hakkında

1979 yılında kurulan TÜBİSAD, Türkiye"deki bilişim şirketlerini kapsayan en büyük sivil toplum kuruluşudur. Yaklaşık 180 bilişim firmasının oluşturduğu TÜBİSAD üye grubunun temsil ettiği işlem hacmi, Türkiye bilişim sektöründe %95"in üzerinde bir paya sahiptir. TÜBİSAD, ülkemizde bilişim sektörünün sorunlarını dile getirmeyi ve ortak sorunlara çözüm aramayı, pazarın büyümesi için çaba sarf etmeyi, kullanıcılarda çözüm ve hizmet alma bilincini yerleştirmeyi, bilişim sektörüne yönelik standartların oluşturulup yerleşmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları