26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNetten Vitamin Yarışması
24 Mayıs 2008 Cumartesi 14:04

TTNet'ten Vitamin Yarışması

TTNet'in bilgisayar destekli eğitime ilgiyi artırmak amacıyla ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği TTNetVitamin Yarışması başladı.

Türkiye"nin lider Internet servis sağlayıcısı TTNet"in öğrencilere eğitimle ilgili konularda bilişim teknolojisini kullanma alışkanlığı kazandırılması amacıyla düzenlediği TTNetVitamin Yarışması başladı. 20 Haziran tarihine kadar devam edecek yarışmaya www.ttnetvitaminyarismasi.com adresinden ulaşılabiliyor. Yarışmaya, Milli Eğitim Bakanlığı"nın e-okul sisteminde yer alan ilköğretim okullarında 2007-2008 eğitim-öğretim yılı içerisinde öğrenimine devam etmekte olan ve 6, 7 ve 8"inci sınıf öğrencileri katılabiliyor.

TTNet, grup şirketlerinden IES ile birlikte hazırladığı bilgisayar destekli etkinlik TTNetVitamin Yarışması ile ilköğretim öğrencilerinin en son teknoloji ürünlerinden biri ile tanışmalarını amaçlıyor. Yarışmaya katılan her bir öğrenci Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerinden seçilmiş konularda, kendi sınıf seviyesindeki 8 etkinliğe ulaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim müfredatına ve öğrencilerin okullarındaki eğitim düzeyinde elde ettikleri bilgi birikimlerine uygun olarak hazırlanan her etkinliğin farklı eğitsel hedefleri var.

Her bir etkinlik, öğrenme parçası ve yarışma parçasından oluşuyor. Öğrenciler, etkinliklerin öğrenme parçasına istedikleri kadar giriş yapıp konular üzerinden geçebiliyor. Öğrenci hedefleri tamamladıktan sonra, ilgili etkinliğin yarışma parçası aktif hale geliyor. Öğrencinin yarışmayı bir defada tamamlamak gibi bir zorunluluğu yok. Öğrenciler yarışma parçalarına en fazla 3 kere girebiliyorlar ve etkinliklerdeki yarışma parçası kısmını tamamlamak için 20 Haziran tarihine kadar yarışma süresini istedikleri gibi kullanmakta serbestler.

Yarışma sonunda dereceye girecek öğrencilere yurtdışı seyahati, dizüstü bilgisayarlar, sınıflarına eğitim destek paketleri ve ücretsiz ADSL bağlantısı gibi ödüller verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları