17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNetten Müzik Portalı: TTNetMuzik.com
04 Ocak 2008 Cuma 10:43

TTNet'ten Müzik Portalı: TTNetMuzik.com

TTNetMüzik üyeleri 80 binin üzerinde yerli eseri ücretsiz ve tamamen yasal olarak bilgisayarlarına indirebilecek ve dinleyebilecek. Tarkan'ın yeni albümü Metamorfoz'da bulunan parçalar İnternet'te sadece TTNetMüzik'te yer alacak.

Genişbant Internet bağlantısının yanı sıra abonelerine yenilikçi çözüm ve hizmetler sunan TTNet, Türkiye"de yine bir ilki gerçekleştirerek ADSL abonelerine ücretsiz şarkı indirebilecekleri Türkiye"nin müzik portali TTNetMüzik"i hizmete sundu. TTNet ADSL aboneleri, dijital ortamdaki şarkıları www.ttnetmuzik.com adresinden bilgisayarlarına kaydedebilecek.

TTNet Genel Müdürü Okay Eğdirici, MÜ-YAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Forta, MESAM Yönetim Kurulu Başkanı A. Rıza Binboğa, MSG Yönetim Kurulu Başkanı Garo Mafyan, MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kocatepe ve pop müzik sanatçısı Tarkan"ın katılımıyla bugün Doğuş OtoMotion İstanbul"da gerçekleştirilen basın toplantısında duyurulan TTNetMüzik ile MÜ-YAP"ın Dijital Müzik Platformu"nda yer alan 80 binin üzerinde yerli şarkı ücretsiz indirilebilecek. Müzik dünyasından güncel haberler ve röportajlarla TTNetMüzik daha da zenginleşecek.

TTNet"in MÜ-YAP, MSG, MESAM ve MÜYORBİR ile yaptığı işbirliği çerçevesinde TTNetMüzik"te bulunan tüm parçalar tamamen yasal olarak indirilebiliyor. DRM (Digital Rights Management; Dijital Hak Yönetimi) sistemi ile müzik eserleri, TTNet ADSL abonelerine özel olarak lisanslanıyor, böylece şarkıların izinsiz olarak paylaşılmasının önüne geçiliyor.

TTNet ADSL aboneleri, abonelik paketlerinin kapsamına göre 2 farklı TTNetMüzik üyeliğine sahip olacaklar. 1Mbps6GB ve üstü paketlere sahip olan TTNet ADSL aboneleri, TTNetMüzik Gold Üyelik ile herhangi bir ilave ücret ödemeden ayda 500 şarkıyı indirebilecek ve diledikleri 100 şarkıyı CD"ye yazdırabilecekler.

Ayrıca bu eserleri taşınabilir müzikçalar cihazlara aktarabilecekler. 1Mbps 4GB limitli TTNet ADSL aboneleri ise TTNet Standart Üyelik kapsamında ayda 10 şarkıyı ücretsiz olarak indirebilecek. Bu müşteriler, arzu ederlerse ayda 5 YTL ek ücret ödeyerek TTNetMüzik Gold üyeliğe sahip olabilecekler. 29 Şubat 2008 tarihine kadar TTNetMüzik Gold üyelik için başvuran Standart üyeler ise Temmuz 2008"e kadar ayda sadece 2 YTL ödeyecek.

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan TTNet Genel Müdürü Okay Eğdirici, "Türkiye"nin lider Internet servis sağlayıcısı TTNet olarak müşterilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla 2008 yılında bir dizi yeni ürün ve hizmeti pazara sunmayı hedefliyoruz. Bugün sunduğumuz TTNetMüzik bu hizmetlerden ilki. MÜ-YAP, MSG, MESAM ve MÜYORBİR ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin Türkiye müzik endüstrisinde bir çığır açacağını düşünüyor ve müziğe dijital ortamda yasal olarak erişimin TTNetMüzik sayesinde yaygınlaşacağını umuyoruz" dedi.

MÜ-YAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Forta ise korsan müzik ve yasal olmayan dijital müzik indirme sitelerinin müzik sektörüne çok büyük zararlar verdiğini, müzik üretiminde ve satışa çıkan albüm sayılarında önemli düşüşler olduğunu söyledi. Bu olumsuz dönemin ancak yasal müziğin yaygınlaşmasıyla atlatılabileceğini vurgulayan Forta, "TTNet ile yapılan işbirliği, yasal müziğin yaygınlaşmasında ve Internet'te müziğe telif haklarına saygı gösterilerek erişilmesinde çok önemli bir adım. Dünyada bir İnternet Servis Sağlayıcı ile Meslek Birlikleri arasında yapılan ilk işbirliği niteliğini taşıyan böyle bir çalışmayı hayata geçirdikleri için eser sahibi ve yorumcu meslek birlikleri ile TTNet yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

Tarkan"ın Metamorfoz"u sadece TTNetMüzik"te

Toplantıda ayrıca, Tarkan"ın son albümü Metamorfoz"da bulunan parçaların 5 ay boyunca sadece TTNetMüzik üyeleri tarafından ücretsiz olarak indirilebileceği de duyuruldu. Tarkan"ın şarkıları Internet'te başka hiçbir web sitesi ve içerik sağlayıcıdan ücretli veya ücretsiz olarak indirilemeyecek. Basın toplantısında konuşan Tarkan, şarkıların Internet'ten yasal olmayan yollarla indirilmesi ve korsan CD"ler nedeniyle, müzik eserlerine emeği geçenlerin büyük zorluklar yaşamaya başladığını söyledi. Tarkan, TTNet"e müzik endüstrisine ve sanatçılara verdiği destekten dolayı teşekkür etti ve tüm müzikseverleri TTNetMüzik"e davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları