29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNET WiFiden Sesli Doğrulama Teknolojisi
20 Aralık 2011 Salı 23:02

TTNET WiFi'den Sesli Doğrulama Teknolojisi

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek WiFi internet erişim hizmetine sesli doğrulama teknolojisini getirdi.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, genişbant internet alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Artık TTNET WiFi abonesi olsun olmasın herkes, WiFi internet erişim hizmetinin olduğu belirli noktalardan, tek bir doğrulama işleminin ardından internete bağlanabilecek. Bu kolaylığı sağlayan sesli doğrulama sistemi TTNET WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu kahve zincirleri ve büyük hava alanlarında kullanılabilecek.

Sesli doğrulama sistemini kullanmak oldukça kolay;

*Kullanıcı, WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu herhangi bir noktada internet tarayıcısını çalıştırdığında önüne çıkan TTNET WiFi sayfasından TTNET Abonesi Değilim butonuna basarak menüye giriyor.

*Açılan pencereye cep telefon numarasını yazıyor.

*TTNET tarafından bu numara arandığı zaman, bilgisayarın hoparlöründen gelen doğrulama sesi ile telefon ahizesinden TTNET’in sistemine tanıtılmış oluyor.

*Ses telefona gittiği zaman çağrı sonlanıyor ve kullanıcı otomatik olarak internete bağlanıyor. 

TTNET büyük yatırım yaparak 2008 yılında kullanıma sunduğu WiFi internet erişim hizmetini şu anda Türkiye’nin 81 ilinde 7000’den fazla noktada kullanıcılarına ulaştırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları