17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNET VİTAMİN ile Yeni Dönem
14 Ekim 2008 Salı 12:33

TTNET VİTAMİN ile Yeni Dönem

TTNET VİTAMİN eğitim destek hizmeti ile ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfta okuyan öğrenciler ve öğretmenler MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan interaktif eğitimden faydalanıyor.

Genişbant Internet bağlantısının yanı sıra abonelerine yenilikçi çözüm ve hizmetler sunan TTNET, interaktif eğitime destek projeleri kapsamında hayata geçirdiği TTNET VİTAMİN eğitime destek paketi ile hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin eğitimle ilgili konularda bilişim teknolojilerini kullanma alışkanlığı kazanmasını amaçlıyor.

www.ttnetvitamin.com.tr web adresi üzerinden erişilebilen TTNET VİTAMİN eğitim paketi sayesinde ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8"inci sınıfta okuyan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatı ile uyumlu Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerinin içeriklerine ulaşabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habib Soluk, Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ve Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti"nin katılımıyla Ankara SwissOtel"de gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtılan TTNET VİTAMİN ile öğrenciler; ders kitabı maketi üzerinden konuları rahatlıkla takip edip 3 boyutlu canlandırmalar, interaktif etkinlikler ve çözümlü örneklerle anlatılan konular sayesinde derse kolaylıkla hazırlanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uyumlu eğitim paketi TTNET VİTAMİN"i, TTNET ADSL aboneleri yıllık 36 YTL ödeyerek satın alabiliyor ve www.ttnetvitamin.com.tr web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak hemen kullanmaya başlıyor.

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, "TTNET VİTAMİN eğitim destek paketinin, çocukların eğitimlerinde interneti kullanmayı alışkanlık haline getirmelerine katkıda bulunmasını ümit ediyoruz. Öte yandan çocuklarımıza internetle ders çalışmanın keyfini yaşatıyor, onları teknolojiyle buluşturuyoruz. Yaptığımız pazar araştırmasından gördük ki öğretmenler ve veliler, TTNET VİTAMİN"in özellikle ders tekrarını zevkli hale getirmesi, evde ödev yapmayı ve çalışmayı keyifli kılması, müfredat ile uyumlu olması ve konuları canlandırmalar ile anlatmasından dolayı çok faydalı olacağını düşünüyor" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TTNET İşbirliği
TTNET"in, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak olarak gerçekleştirdiği ilköğretim öğrencilerine ücretsiz elektronik posta hizmeti verilmesi projesi Ekim ayı içinde devreye alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitsel ve bilgilendirme amaçlı çalışmalarını güvenli bir şekilde bu hizmet üzerinden sunabilecek. Projenin devreye gireceği tarihten itibaren 4. ve 5. Sınıf öğrencileri ile öğretmenleri bu hizmetten faydalanmaya başlayabilecek. Konuyla ilgili olarak Tahsin Yılmaz, "Okul, öğrenci ve ebeveynler arasındaki ilişkiyi güçlendirmesi amaçlanan e-posta projesi gelecek yıllarda 4"üncü sınıftan 8"inci sınıfa kadar tüm ilköğretim öğrencilerini kapsayacak şekilde genişletilecek. Toplam e-posta adresi 7 milyon adedi bulan dünyanın en önemli e-posta sistemlerinden biri kurulmuş olacak" dedi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları