23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNET Eğitim TIR’ı Karşıyaka’da
09 Ağustos 2012 Perşembe 13:30

TTNET Eğitim TIR’ı Karşıyaka’da

TTNET’in 17 Mayıs 2012’de İzmir Çiğli’den başlattığı İnternetle Hayat Kolay adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesi Karşıyaka’da devam ediyor.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in “bilişim toplumu olma” hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi 12. haftasında yoluna devam ediyor.

İnternetle Hayat Kolay Projesi Eğitim TIR’ı, 11. hafta ile Menemen’deki eğitimlerini tamamlayarak, Karşıyaka’ya geçti.

Geride kalan 11. haftada katılımcılar genel olarak internette güvenli bir biçimde nasıl gezileceği, internetten nasıl araştırma yapıp, resim ve içeriklerin nasıl saklanabilir hale getirileceği konusunda verilen eğitimlere yoğun ilgi gösterdiler. Bunun yanı sıra katılımcıların Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini nasıl aktif kullanacakları konularında da öğrenmek istedikleri konular oldu.
21 Mayıs 2012 Pazartesi günü itibarıyla derslerin başladığı eğitimde bugüne kadar 194’ü kadın, 154’ü erkek ve 274’ü çocuk olmak üzere toplam 622 kişi katıldı. 

6 Ağustos 2012 Pazartesi günü itibarıyla Karşıyaka’da başlayan eğitimler 25 çocuk, 21 kadın ve 14 erkek üzere toplam 60 kişilik bir grupla devam ediyor.
Proje kapsamında İnternetle Hayat Kolay Eğitim TIR’ı içerisinde oluşturulan 25 kişilik sınıfta her bireyin kullanımına ayrılmış diz üstü bilgisayarlar tahsis edilirken, katılımcılara teknolojideki son gelişmeler, alanında uzman eğitmenler tarafından aktarılıyor.

İnternetle daha önce tanışmamış kişilere internet eğitimi verilmesi hedeflenen projeye, okuma ve yazma bilen, 12 yaşını doldurmuş herkes başvurabiliyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları, bulundukları bölgedeki mahalle ve köy muhtarlıkları, TTNET satış ofisleri, İzmir’de belirlenen sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları tarafından kabul ediliyor.

72 yaşındaki Mukaddes Teyze’yi internetle tanıştırdı
Evka-5’teki eğitime katılan 72 yaşındaki Mukaddes Sezer, projenin örnek kişileri arasında yer alıyor. Sezer, Gençleri ilgilenirken görüp imrendiği bilgisayar ve interneti öğrenmek amacıyla eğitimlere katıldığını belirtiyor. 4 çocuk, 7 torun sahibi olan Sezer, daha önce bilgisayarla olan ilişkisinin “tozunu almaktan ibaret” olduğunu ifade ederken şimdi internet üzerinden satış yapmayı hedefliyor. “Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim ufkumu açtı” diyen Sezer, eğitimleri herkese öneriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları