27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTNet Abonelerine 1 GB’lık Posta Kutusu
28 Aralık 2007 Cuma 13:33

TTNet Abonelerine 1 GB’lık Posta Kutusu

TTNet, müşterilerine daha gelişmiş bir e-posta hizmeti sunabilmek amacıyla e-posta sistemini yeniledi.

Türkiye"nin lider Internet servis sağlayıcısı TTNet, kullanıcılarına ücretsiz olarak daha gelişmiş e-posta hizmeti sunabilmek amacıyla e-posta altyapısını yeniledi. Bu yenilemeyle birlikte TTNet"in web tabanlı e-posta arayüzü tamamen değişirken yeni özellikler eklendi ve e-posta kutusu kapasiteleri de 1 GB"a yükseltildi. Değişim, TTNet e-posta hizmetinin adresine de yansıdı. Kullanıcıların e-posta adreslerinin uzantıları, daha akılda kalıcı bir isim olan "ttmail.com" oldu. ttnet.net.tr uzantılı adreslere gelen e-postalar 1 yıl boyunca otomatik olarak yeni adrese yönlendirilecek.

Yeni sistemde tüm TTNet e-posta kullanıcılarının e-posta kutusu kapasiteleri otomatik olarak 10 MB"tan 1 GB"a yükseltildi ve e-posta konusunda en gelişmiş özellikleri, kullanımı kolay arayüzlerle sunan Microsoft Exchange altyapısına geçildi. Böylece kullanıcılar, binlerce e-postayı posta kutularından silmeden diledikleri süre saklayabilecek. Ayrıca yeni e-posta sistemiyle, kişisel adres defteri, kişisel takvim ve kişisel klasör gibi pek çok özellik de etkin bir şekilde kullanılabilecek.

TTNet"in yeni e-posta hizmeti ile tüm kullanıcıların e-posta adreslerinin uzantıları ttmail.com oldu (Örneğin abc@ttnet.net.tr e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcının e-posta adresi, abc@ttmail.com olarak değişti). E-posta kutuları ise içerdikleri e-postalarla birlikte yeni sisteme aktarıldı. 9 Aralık tarihinden itibaren 1 yıl süreyle ttnet.net.tr uzantılı e-posta adresine gelen tüm e-postalar, ttmail.com adresine yönlendirilerek, TTNet e-posta kullanıcılarının eski adreslerine gelen tüm mesajlarını almaya devam etmeleri ve üye oldukları haber gruplarından maillerini kesintisiz alabilmeleri sağlanmış oldu.

TTNet"in ADSL müşterileri, henüz e-posta hesaplarını yaratmadılarsa, abonelik bilgilerini kullanarak TTNet web sayfası üzerinden e-posta adreslerini seçip e-posta hesaplarını yaratabilir ve kullanmaya başlayabilir.

E-postalarını Outlook ve Outlook Express gibi yazılımlar kullanarak okuyan kullanıcılar, e-postalarına erişmek için kullandıkları yazılımda yapılması gereken ayarlar ile ilgili bilgiye www.ttnet.net.tr adresinden ulaşabilir.

Yenilenen TTNet e-posta hizmetiyle ilgili geliştirme çalışmaları 2008 yılında da devam edecek ve gelecek yılın ilk aylarından itibaren daha gelişmiş bir mesajlaşma hizmeti TTNet müşterilerine sunulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları