25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TTB Yönetimi Belirlendi
30 Haziran 2008 Pazartesi 11:14

TTB Yönetimi Belirlendi

TTB 57. Olağan Genel Kurulu'nda seçimi, mevcut yönetimin desteklediği Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu kazandı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 57. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. TTB yönetimi için yarışan 3 gruptan seçimi mevcut yönetimin desteklediği Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu kazandı. 11 kişilik Merkez Konseyi, Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği"nden oluşacak.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası"nda yapılan TTB 57. Olağan Genel Kurulu"nda 489 delegenin 447"si oy kullandı. Genel kurulda Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu, Türkiye Hekim Platformu ile Ulusal Hekim Birliği yönetim kurulunda yer almak için mücadele etti. Seçimlere mevcut yönetimin desteklediği Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu aldı. TTB"nin yeni yönetimi Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu"ndaki 11 kişiden oluşacak. Yeni yönetim kurulunda yer alacak isimler ise Dr. Feride Aksu, Dr. Altan Ayaz, Dr. Eriş Bilaloğlu, Dr. Hülya Biriken, Dr. Ali Çerkezoğlu, Dr. İlhan Diken, Dr. Zeki Gül, Dr. Gençay Gürsoy, Dr. Elif Kırteke, Dr. Demet Özbalık ve Dr. İskender Sayek"ten oluştu. Türk Tabipleri Birliği seçiminde yüksek onur kurulu ile denetleme kurulu da seçildi. 9 kişilik onur kurulu ile 3 kişilik denetleme kurulu da yine Etkin Demokratik Türk Tabipleri Birliği Grubu"ndan çıktı. Onur kurulu, Dr. Aytaç Aras, Dr. Berna Arda, Dr. Naki Bulut, Dr. Hakan Giritlioğlu, Dr. Şükrü Güner, Dr. Orhan Odabaşı, Dr. Şevkat Özvarış ve Dr. Faik Urbarlı"dan oluştu. Denetleme Kurulu"nu ise Dr. Halil Mıhçı, Dr. Sibel Özsoy ve Dr. Yaşar Ulutaş oluşturdu.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları