16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TSE ile İTSOdan İşbirliği
23 Mart 2008 Pazar 10:47

TSE ile İTSO'dan İşbirliği

TSE ve İTSO, üreticilerin belge alırken aracıya ihtiyaç duymayacakları bir sistem geliştirdi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından düzenlenen Kalite ve TSE konulu seminerde konuşan TSE Ürün Belgelendirme Müdürü Mustafa Karaman, İTSO ile ortak bir çalışma başlatacaklarını ve oda personelinden birinin TSE tarafından yapılacak belgelendirme işlemleri için görevlendirileceğini de söyledi.

İTSO Konferans Salonu"nda yapılan seminere konuşmacı olarak TSE Ürün Belgelendirme Müdürü Mustafa Karaman ile Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürü Ömer Eyüpoğlu katıldılar. TSE"nin çalışma sisteminin anlatıldığı seminerde konuşan Mustafa Karaman İTSO ile bir anlaşma yaptıklarını ve üreticilerin belge alırken aracıya ihtiyaç duymayacakları bir sistem geliştirdiklerini belirtti.

Karaman, İTSO tarafından belirlenecek bir personelin eğitimden geçtikten sonra TSE adına İTSO üyelerine hizmet vereceğini açıkladı. Bu personelin TSE ardına İTSO üyelerine bilgilendirme ve belgelendirme aşamasındaki ilk başvurularını yapacak düzeyde olacağını belirterek, "Böylece İTSO üyeleri aracıya ihtiyaç duymadan TSE"nin belgelendirme ile ilgili mevzuat ve uygulamalarını öğrenip zaman kaybı olmaksızın belgelendirme işlemlerini doğru olarak ve ilk elden yapabilecekler" diye konuştu.

Öte yandan TSE Personel ve Bilgilendirme Müdürü Ömer Eyüpoğlu KOSGEB ile TSE arasında yapılan protokol hakkında seminere katılanlara bilgi verdi. Üretim yapan KOBİ işletmelerinin TSE tarafından yapılan belgelendirme işlemlerinde ortaya çıkan belgelendirme maliyetinin büyük bölümünün KOSGEB tarafından karşılandığını söyledi. Eyüpoğlu bu uygulamanın yeni başladığını ve tüm firmaların yararlanması beklediklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları