18 Ocak 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TRT Türk ASTRA 19.2º Doğu Uydusunda Yayında
24 Mayıs 2012 Perşembe 12:25

TRT Türk ASTRA 19.2º Doğu Uydusunda Yayında

SES, TRT Türk’ün şifresiz yayınının ASTRA 19.2 derece doğu yörünge konumundan gerçekleştirilmesi için TRT ile anlaşma imzaladığını açıkladı.

Dünyanın global uydu operatörlerinden SES, uluslararası TRT Türk kanalının şifresiz yayınının ASTRA 19.2 derece doğu yörünge konumundan gerçekleştirilmesine yönelik olarak Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile anlaşma imzaladığını açıkladı.

800’ün üzerinde televizyon kanalına hizmet veren ve Avrupa çapında yaklaşık 100 milyon haneye ulaşan ASTRA’nın 19.2 yörünge konumu, Türk televizyon yayıncılarına Avrupalı izleyicilere ulaşmak için eşsiz olanaklar sağlıyor.

SES Batı Avrupa ve Türkiye Bölge Müdürü Ahmet Eren, konuyla ilgili olarak; “TRT Türk kanalını Avrupa’nın en büyük yayın platformuna eklemenin mutluluğunu ve 19.2 derece doğu konumundaki uluslararası kanallarımızı TRT Türk ile daha da güçlendirmenin gururunu yaşıyoruz. Diğer altyapıların aksine uydu yayınında, çeşitli lineer içeriğin geniş coğrafi bölgelerde sınırsız izleyiciye yüksek kalitede ulaştırılabilmesi sağlanabiliyor. Programlarını uluslararası ölçeğe genişletmek ve kendi pazarlarının dışında yeni izleyici kitlelerine ulaşmak isteyen yayıncılar, 50 uydudan oluşan küresel filomuzdan faydalanabiliyor. Avrupa’nın en popüler uydularına sahip uydu operatörü olarak bundan sonra da Türkiye’den kültür, turizm veya spor içerikli kanalları yurtdışındaki izleyicilere taşımaya devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise yeni anlaşmayla ilgili olarak; “Avrupa’da önemli izleyici kitlelerine ve pazarlara ulaşmak için SES’in uzmanlığına ve filosuna güveniyoruz. ASTRA’nın ana yörünge konumu 19.2 derece Doğu’yu seçmiş olmamız, anında milyonlarca haneye erişmemizi ve Türk kültürüne ilgi duyan geniş bir izleyici kitlesine Türkiye’de üretilen kaliteli eğlence ve kültür programlarını sunmamızı sağlayacak. SES ile işbirliğimizin ilk günden itibaren Avrupa pazarında sağlam bir yer edinmemizi sağlayacağından eminiz” dedi.

TRT Türk, ASTRA 19.2 derece Doğu uydusunda 11 611.75 yatay DVB-S 22.000 FEC 5/6 teknik parametreleriyle yayın yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları