27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trend Microdan Yeni Çözümler
23 Haziran 2008 Pazartesi 13:29

Trend Micro'dan Yeni Çözümler

Trend Micro, yeni nesil cloud-client içerik güvenliği altyapısıyla güçlendirilen mevcut ve yeni nesil çözüm ve hizmetlerini tanıttı.

Internet içerik güvenliğinin sağlanmasında global bir lider olan Trend Micro, New York"ta düzenlenen yıllık Kurumsal Vizyon etkinliğinde geliştirilerek zenginleştirilen cloud-client ya da farklı bir yaklaşım ile uç nokta güvenliğinin sağlanmasında alternatif bir çözüm olan hizmetlerini tanıttı. Kullanıcı bilgisayarları üzerinde fazla zaman ve kaynak tüketimine yol açan dosya örnekleme çözümlerine olan bağlılığı azaltmak üzere geliştirilen bu yeni yöntemin, Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı"nın temel unsurlarından birini oluşturması bekleniyor. Yeni nesil bir cloud-client içerik güvenliği altyapısı olan Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, kullanıcıları Web tehditlerine karşı korumak üzere tasarlandı. Bu çözüm, Trend Micro tarafından sağlanan hizmetlerde ve yazılım çözümlerinde kullanıcı koruma mekanizmasını güçlendirmek üzere entegre edilmiş olarak kullanılıyor. Ayrıca, bu çözüm şirketin Internet içerik güvenliği ve denetim yeteneklerini artırmaya odaklanan stratejisini ve vizyonunu da yansıtıyor.

Web tabanlı tehditleri önleme konusunda ulaşılan son aşama: tehditleri kurumsal ağa girmeden durdurmak
Trend Micro, giderek çoğalan Internet kullanıcılarını hedef alan; çok karmaşık, gizli ve sürekli büyüyen bir yeraltı ekonomisine dönüşen siber suçlular ile mücadeleyi amaçlayan çok katmanlı çözüm stratejisinde ulaşılacak sonuçların altını çiziyor. Tehditleri ağa ulaşmadan kaynağında durdurmak suretiyle kurumsal ağ altyapısının güvenliğini ve kullanılabilirliğini artırmaya devam eden Trend Micro, aynı zamanda çok katmanlı korumayı ağın derinliklerine kadar genişletiyor.

Patent işlemleri devam eden bir dizi teknolojiden yararlanan Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, kullanıcıların en yeni ve en güçlü koruma işlevlerine her zaman her yerde -evde, işte ya da hareket halindeyken- kolaylıkla erişmelerini sağlamak amacıyla Internet tabanlı (ya da in-the-cloud) teknolojileri istemci tabanlı yöntemlerle bir araya getiriyor.

Trend Micro Akıllı Koruma Ağı"nın temelinde geleneksel tehdit önleme yaklaşımlarını geride bırakarak, Web tehditlerini kurumsal ağa ya da bilgisayara ulaşmadan durdurmak için Trend Micro"nun Internet tabanlı teknolojisinden yararlanan global tehdit bilgi ağına paralel bir yaklaşım bulunuyor. Şirketin kurulduğu günden bu yana, 20 yılda, milyonlarca kullanıcıyı etkin bir biçimde koruma altına alan barındırılan çözümlerin yanı sıra, yerinde kullanılan çözümlerle de güçlendirilen Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, siber suçla mücadeleyi Internet katmanına taşıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro Anti-malware Teknik Genel Müdürü Raimund Genes görüşlerini şöyle ifade ediyor: "Kişisel bilgisayarlar ve ağlar üzerinde belleği tüketen örnek dosyalarda son yıllarda büyük bir artış görüldü. 2005 yılında zararlı dosya veritabanına günde yaklaşık 50 yeni örnek eklenirken, 2008 yılında bu rakam günde 5 bine çıktı. Trend Micro, zararlı örnek dosyalarının büyük bir kısmını Internet katmanında saklayarak ve uç noktada saklanan örnek dosya sayısını en alt seviyede tutarak Web, dosya ve e-posta tehditlerini son kullanıcı ya da işletme ağına ulaşmadan kaynagında durduruyor. Bu yeni yaklaşım, ağ ya da uç noktalarda bant genişliği üzerindeki yükü hafifleterek daha hızlı, daha kapsamlı ve güncel bir koruma sağlıyor."

Trend Micro Web güvenliği stratejisi adıyla ilk kez Mart 2007"de tanıtılan ve daha sonra bu duyuru kapsamında yeniden adlandırılan Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, Internet katmanındaki eş zamanlı denetim ve izleme teknolojilerini ve sürekli güncellenen tehdit veritabanlarını kullanarak Web, e-posta ve dosya tehdit verileri arasında ilişki kuruyor; en yeni ve güncel tehditleri belirleyerek analiz ediyor ve kullanıcıları bu tehditlere karşı koruyor. Bu teknolojilerin, son 15 ayda şirketin güvenlik çözümleri portföyüyle başarılı bir şekilde bütünleşmesi sağlandı ve şu anda günde ortalama 5 milyar sorgulama yapılıyor. Web tehdidi koruma stratejisiyle Trend Micro, ilk kez geleneksel tarama tabanlı güvenlik çözümlerinin artık sinsice ilerleyen Web tehditlerine karşı tek başına etkin bir koruma sağlayamayacağını; bunun için çok katmanlı, çok bileşenli, esnek, uyarlanabilir tekniklerin gerekli olduğunu savundu.

Daha fazla bilgiye www.trendmicro.com/go/SmartProtectionNetwork adresinden erişilebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları