27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trend Microdan Linux Çözümü
18 Mayıs 2007 Cuma 10:38

Trend Micro'dan Linux Çözümü

Trend Micro, Linux işletim sistemini güvenlik altına aldı. InterScan Web Security Suite adlı çözüm, Linux işletim sistemlerini Web tabanlı tehditlere karşı maksimum güvenlik zırhı ile koruyor.

Başta antivirüs çözümleri olmak üzere bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik bilgi güvenliği ürünleriyle tanınan Trend Micro, Web tehditlerine karşı Linux işletim sistemini de koruma altına aldı. InterScan Web Security Suite 3.0, virüs, casus program, phishing gibi tehditlere karşı Linux işletim sistemi çalıştıran bilgisayarların güvenliğini sağlıyor.

InterScan Web Security Suite 3.0, anında mesajlaşma güvenliğinde de işletmelerin imdadına yetişiyor. Anında mesajlaşma güvenlik modülü, mesajlaşma ile gelen zararlı kodları bloke ederek sistemi tehlikelerden koruyor. İsteğe bağlı olarak eklenebilen diğer modüller ile şirket çalışanlarının İnternet kullanımı kısıtlanabiliyor. Çözüm, Trend Micro Hasar Giderme Hizmetleri ile entegre olarak otomatik onarım ve temizlik de yapabiliyor.

Çözümün önemli özelliklerinden biri de yönetici konsolu üzerinden sistemin genel durumunun izlenebilmesi. Böylece sistem yöneticisi, gerçek zamanlı olarak sistemde neler olup bittiğini, bir saldırı yaşanıp yaşanmadığını görüntüleyebiliyor.

Web ağ geçidi üzerinde çalışan InterScan Web Security Suite 3.0, Web tabanlı tehditlere karşı güçlü ve bütünleşik bir çözüm olarak Linux işletim sistemli bilgisayarları güvenlik altına alıyor.


Trend Micro Hakkında

1988 yılında kurulan Trend Micro, içerik güvenliği ve tehdit yönetimi konularında lider firmalardan biridir. Her ölçekte işletme ve kurumların yanı sıra bireysel kullanıcılar için dünya çapında ödüllerle başarısı tescil edilmiş güvenlik yazılım, donanım ve hizmetleri sunan Trend Micro"nun genel merkezi Tokyo"dadır. Aralarında Türkiye"nin de bulunduğu 30 ülkede kendi ofisiyle faaliyet gösternektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları