18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trend Micro Çözümlerini Geliştirdi
14 Ağustos 2012 Salı 11:40

Trend Micro Çözümlerini Geliştirdi

Trend Micro, çözümlerine büyük veri analitiği ve gelişmiş özellikler ekledi.

Sürekli gelişen bulut tabanlı bir altyapı kullanan Trend Micro, bulut, mobil ve hedefli saldırılara karşı çözümlerini geliştirdiğini açıkladı.

Bulut güvenliğinin dünya çapında lideri Trend Micro, bulut tabanlı tehdit koruma sistemi Smart Protection Network’ün, çok daha geniş kapsamlı tehditlere karşı daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve isabetli koruma için geliştirildiğini duyurdu.

2008 yılında veri güvenliği sahnesine adım atan Trend Micro Smart Protection Network, bugüne kadar birçok şirketin ürün ve hizmetlerine koruma sağladı. Trend Micro, geleneksel yöntemlerin ötesine geçerek kalıcı koruma sağlayan ve bulutun gücünü kullanarak, tehditler kullanıcılara ulaşmadan önüne geçen ilk güvenlik şirketlerinden biri oldu. Bugün, günde 200 milyon tehdidin önüne geçen Smart Protection Network, “zero day” saldırılarını dahi bulut üzerinde engelleyerek, kullanıcılara ulaşmadan koruma sağladı. Bulut altyapısı sayesinde otomatik olarak koruma sağlayan Trend Micro; kullanıcıların fiziksel, mobil, sanal ve bulut ortamlarında yanında yer aldı.

Tehditlerin önüne bulut ortamında geçen Smart Protection Network, yeni geliştirmelerle tehditleri engelleme hacmini, çeşidini ve süratini artırdı.

-Smart Protection Network’ün var olan web/e-posta/dosya itibar yönetimi yeni eklenen teknolojilerle geliştirildi
.Mobil tehditler için, uygulama itibar yönetimi
.Zafiyet ve açıklar için, zafiyet kuralları
.Ağ iletişimi için, ağ inceleme kuralları
.Hatalı tespitlerin önüne geçmek için, bulut üzerinde beyaz liste oluşturma

-Yeni davranış tabanlı araçlarla yeni tehditlerin proaktif kimliklendirilmesi
Yeni çözüm, bir saldırıdaki tüm bileşenleri bir araya getirerek kritik ilişkilerin korelasyonu ve siber suçlu modelinin davranış ve çalıştığı çevrenin hızla saptanarak iyi ya da kötü olduğuna karar verilmesi için tasarlandı. Birçok tehdit sağlayıcıdan alınan verilerin küresel tehdit zekası oluşturulmasıyla Trend Micro, çok çeşitli saldırıya karşı koruma sağlama yetkisine sahip.

-Gelişmiş büyük veri analitikleriyle geniş çapta yeni tehditlerin tespit edilmesi
Gelişmiş bir bulut altyapısı, kullanıcıların ağlar ve uç noktalarındaki bant genişliğini harcamadan yüksek kapasitede tehdit verilerini toplamaya olanak tanıyor. Daha fazla veri, daha fazla tehdidin algılanması ve daha önce hiç olmadığı kadar hızlı durdurulması anlamına geliyor.

Smart Protection Network’ün 2008 yılında kullanımına başlamasından bu yana, tehditlerin odak noktasının taşınabilirliğe ve hedefli saldırılara kaydığını belirten Trend Micro CEO’su Eva Chen, “Tehditler ve siber suçlu saldırıları daha önce eşine rastlanmamış hacim, çeşit ve hız seviyesine çıktı. Bu değişiklikler daha akıllı ve hızlı bir güvenlik önlemine olan ihtiyacı ortaya çıkardı. Müşterilerimiz, nerede olurlarsa olsunlar verilerinin korunduğunu bilmenin verdiği güvenle mobil cihazlarını ve bulut ortamlarını kullanabilirler” dedi.

Tüm Trend Micro müşterileri, günümüz tehditlerine karşı etkin, tasarruflu, uyumlu güvenlik çözüm ve hizmetlerini gerçek zamanlı koruma sağlayan Smart Protection Network sayesinde yeni özelliklerin tamamından faydalanabilecekler. Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında koruma sağlayan amiral gemisi Trend Micro Deep Security, gelişmiş ısrarlı tehditleri algılayan yenilikçi çözüm Trend Micro Deep Discovery ve Trend Micro’nun mobil, mesajlaşma ve ağ geçidi çözümleri gibi kullanıcıların uç nokta güvenliğini sağlayan Trend Micro Titanium ürünlerine sahip olan müşteriler tüm yeniliklerin faydasını görebilecekler.

Uygunluk
Yeni nesil Trend Micro Smart Protection Network, tüm boyuttaki işletmeler ve müşteriler için SaaS çözümleri, ağ geçidi, mesajlaşma, ağ, sunucu, uç nokta, mobil dahil olmak üzere tüm Trend Micro ürün ve hizmetlerine entegre edildi. Bugün, en üst düzeydeki 50 şirketin 48’i Smart Protection Network üzerinden Trend Micro’nun veri toplama, algılama ve koruma yeteneğine güveniyor ve tehdit verisinin hacim, hız ve çeşit açısından verimli ve etkili şekilde yönetileceğinden emin olduğunu gösteriyor.

Bu işletmelerin kısıtlı bant genişlikleri ya da gizlilik endişeleri bulunduğu için Smart Protection Server ile iletişimin ve sorguların tamamen yerel ağda kalması sağlanıyor.

Yeni Trend Micro Threat Intelligence Services, büyük işletmeler, devlet kurumları ve diğer iş ortakları için oldukça uygun. Trend Micro Smart Protection Network üzerinden hizmet veren bu ürünlerle işletmeler, veri sızıntıları ve diğer potansiyel tehditlerin önüne geçebiliyor.

Smart Protection Network’ün bedava çevrimiçi araçları da bulunuyor:
Trend Micro House Call: İnternet üzerinde tarama yapan yazılım, virüs, Truva atı, solucan, istenmeyen tarayıcı eklentileri ve diğer zararlı yazılımları algılayarak kaldırır.
Trend Micro House Call for Mobile: Android cihazlara sızmış virüs, Truva atı ve zararlı uygulamaları tarar.
Trend Micro Smart Surfing for iPhone, iPad ve iPod Touch: Taşınabilir Apple cihazlarının web üzerinde sörf yaparken güvende kalmasını sağlar.
Trend Micro Threat Watch: Android ve iPhone için geliştirilen uygulamayla, mobil cihazlar için geliştirilen tüm tehditlerin önüne geçerek güvenlik profesyonelleri, işletmeler ve bireyleri güven tutar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları