04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trend Micro, PC World 2011’in En İyi 100 Ürünü Arasında
22 Kasım 2011 Salı 15:04

Trend Micro, PC World 2011’in En İyi 100 Ürünü Arasında

Android akıllı telefonlar ve tabletlere güvenlik sunan piyasa lideri Trend Micro Mobile Security, PC World 2011’in En İyi 100 Ürünü arasındaki yerini aldı.

Uzun süredir mobil güvenlikte inovasyonlara imza atan, bulut güvenliğinin dünya lideri Trend Micro, mobil portföyüne en son kattığı ‘Trend Micro Mobile Security Personal Edition’ ile PC World dergisinin 2011 yılında piyasaya sürülen en iyi 100 teknoloji ürünü arasına ismini yazdırdı. Trend Micro Mobile Security Android akıllı telefon ve tabletlerde geniş ölçekte koruma sağlıyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Pazarlama Müdürü Sibel Yılmaz, “PC World dergisinden verilen bu ödül, siber suçlular için en önemli hedeflerden biri haline gelen mobil pazara öncelik verme kararımızı onaylıyor” dedi. Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Akıllı telefonlar ve tabletler günlük hayatımıza hızla entegre oluyor. Bu da mobil platformlardaki tehditlerin, kişisel bilgisayarlara geçmesinin çok da uzun sürmeyeceğini gösteriyor. Bu nedenle Trend Micro Mobile Security Personal Edition gibi çözümler önem kazanıyor. Ürünümüzün böyle bir ödülle onaylanmasından dolayı onur duyuyoruz.”

Trend Micro’nun mobil güvenlik çözümü hızla büyüyen piyasada kendine yer buluyor. Google’ın verdiği rakamlara göre, şu anda 100 milyonun üzerinde aktif durumda Android cihaz bulunuyor. Ayrıca pazara her gün 400 binin üzerinde cihaz eklenmeye devam ediyor. Bu büyümeye paralel olarak hacker ve diğer siber suçluların ilgisi de artıyor: Trend Micro 2011 yılının ilk yarısında Android tabanlı zararlı yazılımlarda yüzde 1.400’lük artış gözlemledi.

Trend Micro Mobile Security Personal Edition, veri kaybının, zararlı uygulamaların ve web tehditlerinin önüne geçmesi için tasarlandı. Yazılım, dünya çapında 100 milyondan fazla insanın bilgilerine göre şekillenen itibar-onay servisiyle kullanıcıların ziyaret ettiği her sayfayı tarıyor, eğer riskli bulursa engelliyor. Çözüm, cihaza virüs bulaşmadığından ve hiçbir verinin çalınmadığından emin olunması için her cihazdaki dosya ve uygulamaları ayrıca tarıyor.

PC World’ün 2011 yılındaki en iyi 100 ürün için uygun gördüğü ödül, yıl içinde binlerce ürünü inceleyen derginin donanım ve yazılım editörleri tarafından veriliyor.

Kayıp cihazın korunması ve internette sörf, çağrı, mesajlaşma güvenliğinin dahil olduğu paketle Mobile Security Personel Edition, Android Marketlerin yanı sıra Trend Micro Bireysel ürünler dağıtıcısı Helyum üzerinden temin edilebilir, uygulama tarayıcısı ise ücretsiz olarak sunuluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları