29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trend Micro, Gartner Sıralamasında
13 Ocak 2008 Pazar 13:38

Trend Micro, Gartner Sıralamasında

Trend Micro, bağımsız araştırma şirketi Gartner'ın Uç Nokta Koruma Platformları - Magic Quadrant 2007 sıralamasında Liderler arasındaki yerini aldı.

Antivirüs ve içerik güvenliği uygulamalarında lider firmalardan Trend Micro, bağımsız araştırma şirketi Gartner"ın Aralık ayında yayınladığı Uç Nokta Koruma Platformları - Magic Quadrant 2007 sıralamasında* Liderler arasındaki yerini aldı. Gartner tarafından hazırlanan rapora göre lider şirketler, vizyon bütünlüğü ve vizyon uygulama yeterliliği alanında kaydettikleri dengeli ilerleme sayesinde, faaliyetleriyle piyasadaki rekabet çıtasını yükseltiyor, sektörün gidişatını değiştirebiliyorlar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Erol Alptuna şunları ifade ediyor: "Kendini kullanıcıların artan gereksinimlerini kaşılamaya adayan bir şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Hizmet ve destek alanında kullanıcılardan sürekli olarak aldığımız yüksek notlar da bu hedefimizi doğruluyor. Veri sızıntısını önlemeye yönelik ilk çözümümüz satışa sunuldu. Trend Micro ya da daha ufak ölçekteki şirketler tarafından sunulan yeni teknolojilerle daha hızlı entegrasyon sağlayabilen bir eklenti mimarisi de geliştirdik. Ayrıca web itibarı sistemimizi, web sitelerini güvenlik açısından gerçek zamanlı olarak derecelendirmeye olanak tanıyan "in-the-could" (en dış katmanda) web itibarı veritabanını içerecek şekilde genişlettik. Bu teknoloji, alan güvenlik profili, kötü niyetli yazılım davranış değerlendirmesi, web sitesi içerik analizi, URL filtreleme ve istenmeyen e-posta ve yemleme saldırılarına ilişkin korelasyonlarla web sitesinin itibarını belirleyerek, kullanıcıları kötü niyetli ya da şüpheli sitelere karşı koruyor."

Gartner, kötü niyetli yazılım tespit ve temizleme (kişisel güvenlik duvarı ve/veya bilgisayar tabanlı saldırı önleme) çözümleri sunan ve şirketlere farklı coğrafi bölgelerde asgari 5 bin uç noktada ürünler için merkezi yönetim, konfigürasyon ve raporlama işlevleri sunan satıcıları inceledi. Raporda satıcılar, şirket vizyonu ve bu vizyonu uygulama yeterliliği temel alınarak Liderler, Gelişmekte Olanlar, Vizyon Sahibi Olanlar ve Niş Oyuncular olmak üzere dört grupta sınıflandırıldı.


Magic Quadrant Hakkında

Magic Quadrant"ın telif hakkı 21 Aralık 2007"de Gartner firması tarafından alınmış olup söz konusu firmadan izin alınarak kullanılır. Magic Quadrant herhangi bir pazarın belirli bir andaki görüntüsünün grafik olarak gösterimidir. Gartner tarafından belirlenen kriterlere göre belirli firmaların değerlendirilmesi ve analizi baz alınarak oluşturulur. Gartner, Magic Quadrant"ta yer alan hiçbir firma, ürün ve hizmeti desteklememekte, teknoloji kullanıcılarını bu ürünleri kullanmaya özendirmemektedir. Magic Quadrant yalnız araştırma amaçlıdır ve herhangi bir yönlendirme içermez.

* Gartner, "Uç Nokta Koruma Platformları - Magic Quadrant 2007", P. Firstbrook, A. Hallawell, J. Girard ve N. MacDonald, Aralık 2007.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları