17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzonlu Kadınlara Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi
28 Haziran 2007 Perşembe 16:43

Trabzon'lu Kadınlara Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi

Teknosa, gerçekleştirdiği Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi Projesi’nde, kadınları teknolojiyle tanıştırıyor.

Herkes için teknoloji felsefesiyle faaliyet gösteren Teknosa ve silikon tabanlı teknolojilerde dünya lideri Intel, kadınların %42’sinin şimdiye kadar hiç bilgisayar ile tanışmadığı ülkemizde, Kadın için Teknoloji felsefesiyle Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi Projesi’ni hayata geçiriyor. Temel bilgisayar ve Internet eğitimi ile kadınların teknolojiyi günlük hayatlarında etkin bir şekilde kullanmalarını hedefleyen proje, Şanlıurfa’dan sonra Trabzon’da başlıyor. Eğitimler, 18 Haziran – 7 Temmuz 2007 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenecek. Teknosa ve Intel, Trabzon’da 200 kadına ulaşmayı ve onlara bilgisayar kullanmayı öğreterek yepyeni bir dünyanın kapılarını açmayı hedefliyor.

Ücretsiz bilgisayar eğitimleri, 20’şer kişilik sınıflarda verilecek ve 12 ders saati sürecek. Uzman eğitmenler eşliğinde Trabzon’lu kadınlar, Windows XP’de temel işlemler, İnternet kullanımı ve e-posta gönderimi konularında eğitim alacak. Trabzonlu kadınlar, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvurarak ücretsiz eğitimlere katılabilecek.

Teknosa, Kadın için Teknoloji felsefesiyle, kadınların teknolojiyi hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi, kişisel gelişimlerine, kültürel ve sosyal yaşamlarına teknoloji ile katkıda bulunmayı hedefliyor. Eğitimler, Trabzon’dan sonra Van ve İzmir şehirlerinde devam edecek.

Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi Projesi’ne başvuru:

Adres: Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Yalı mahallesi Mektep sokak N:13 Trabzon

Tel.: 0 462 230 21 07/09

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları