17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzona KGYS Projesi
21 Haziran 2008 Cumartesi 11:53

Trabzon'a KGYS Projesi

İstanbul ve Rize'nin ardından Trabzon da ileri kent güvenlik sistemlerinden birisine kavuşmuş oldu.

Türk Telekom, Türkiye"de büyük şehirlerde kent güvenliğinde yeni bir dönem açan KGYS (İstanbul"daki uygulama adıyla MOBESE) sistemini İstanbul ve Rize"nin ardından Trabzon"da da kurdu. Trabzon Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje, Trabzon polisinin sevk ve idaresinin dijital ortamda tek bir merkezden yapılmasını ve tüm faaliyetlerin tek bir veritabanında toplanarak bilimsel verilere dayalı güvenlik planlamaları yapılmasını sağlayacak.

Trabzon"da asayiş ve trafik gözetim sistemlerinin ileri teknoloji ile geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen KGYS"nin açılışı 20 Haziran Cuma günü Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak ve Spor"dan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu tarafından yapıldı ve sistem Türk Telekom yetkililerinin de katıldığı törenle resmi olarak faaliyete geçti.

Türk Telekom Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, "Türk Telekom olarak Türkiye"nin iletişim altyapısını sağlıyoruz. Bu büyük sorumlulukla biz de kamu güvenliği alanındaki çalışmalarımızı büyük bir özenle sürdürüyoruz. Türkiye"de güvenliği sağlamak adına çok önemli bir sistem olan bu projede emniyet ve kamu kuruluşlarına şehir güvenlik sistemleri altyapısının kurulumu, bakımı, yenilenmesi gibi konularda tüm desteği sağlıyor ve 7/24 hizmet sunuyoruz. KGYS sistemini önümüzdeki dönemlerde bir çok ilimizde hayata geçirmeyi umuyoruz" dedi.

Trabzon KGYS, şehir genelinde gece gündüz izleme yapan toplam 99 noktada 99 adet hareketli kamera, şehrin ana giriş-çıkış noktalarına 3 adet plaka tanıma sistemi, 3 noktada 15 kamera ile hız ihlal uyarı sistemi, 40 adet polis otosunda araç takip sistemi ve mobil haldeyken uydu bağlantısı sayesinde tüm kameraları takip edebilen araçta Mobil Komuta Kontrol Merkezi"nden oluşuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları