05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TP-Link’ten TL-MR3020 3G USB Cep Router
22 Aralık 2011 Perşembe 22:43

TP-Link’ten TL-MR3020 3G USB Cep Router

TP-LINK TL-MR3020 ile sürekli hareket halinde olan kullanıcıların Internet bağlantısı sorununa çözüm getiriyor.

TP-LINK; 3G USB modem ile birden fazla cihazın faydalanabileceği kablosuz internet bağlantı noktası (WiFi)  sağlayan, kablolu bağlantı noktalarını kablosuza çeviren, TL-MR 3020 3G Kablosuz N Cep Router’ı geliştirdi. Sürekli yanınızda taşıyabileceğiz, küçük ve şık tasarımı ile cihaz; her yerde WiFi uyumlu tüm cihazların aynı anda bağlanabileceği bir kablosuz erişim noktası oluşturarak, bağlı kullanıcılara çeşitli internet bağlantı tiplerini kullandırmak için gelişmiş çözümler sunuyor.
Sürekli hareket halinde olan kullanıcıların ihtiyacına tam anlamıyla uygun, sadece bir kredi kartı büyüklüğünde, cepte, çantada taşınması ve kurulumu çok kolay olan router, 3G veya WAN bağlantılarını kablosuz üzerinden paylaştırmanızı sağlayan özellikler sunuyor.
TL-MR3020’nin üzerinde, bir mandal ile kolaylıkla geçiş yapılabilen 3G Router, Seyahat Router’ı (AP) ve WISP Kullanıcı Router’ı olmak üzere 3 farklı çalışma modu seçeneği bulunuyor. Bunlardan 3G Router seçeneği: 3G USB modeminizi bağladığınız USB portundaki internetinizin kablosuz aracılığıyla paylaşımını; AP modu: seyahat etiğiniz noktalarda veya otel odalarında bulunan WAN kablosundan yapılan kablolu bağlantıyı kablosuza çevirmeyi ve paylaşımını, WISP Kullanıcı Modu ise Kablosuz Internet Servis Sağlayıcı hizmeti veren istasyonlara abone olarak bağlanmayı sağlıyor. Bu modlar arasında geçiş yapılabilmesi ve diğer modların devre dışı bırakılabilmesi kullanıcıya çok çeşitli bir kullanım alanı yaratıyor.
TL-MR3020’nin WiFi bağlantısında sağladığı 802.11n destekli 150Mbps hız ile kesintisiz video seyretmek, yüksek boyutlu dosya indirmek, online oyun oynamak mümkün. Ağ bağlantısının güvenliği ise cihazın üzerinde bulunan QSS düğmesine basılarak kısa sürede oluşturuluyor.
TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TL-MR3020”nin sürekli hareket halinde olan, sadece 3G modem ile değil, farklı internet kaynaklarını kullanıp WiFi üzerinden paylaştırmak ve yüksek erişim hızı sağlamak isteyenler  için ideal bir çözüm olduğunu söyledi.
Ali Dinçer, TP-LINK’in, Araştırma Kuruluşu In -Stat’ın rakamlarına göre Kablosuz (WiFi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’nda 2011 yılının ilk 9 ayında ( Üç çeyrekte) dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketi olduğunu belirterek, *“In-Stat’ın son çeyrekteki verileri de pazardaki payımızın artmaya devam ettiğini gösteriyor; benzer başarıyı 2011 yılının sonunda Türkiye’de de yakalamayı bekliyoruz’ dedi.
TL-MR3020’nin bazı özellikleri şöyle:
UMTS, HSPA, EVDO standartlarında 3G modemler ile uyumluluk
Yerel Kablosuz paylaşımda 150Mbps'a kadar çıkan veri hızı ile video akışlarını seyretme, online oyun oynama olanağı
3G Router, WISP Kullanıcı Routerı ve Seyahat Routerı (AP), olmak üzere ihtiyaca göre değiştirilebilen 3 farklı kullanım modu
Laptop veya güç adaptöründen enerji aktarımını sağlayan mini USB port
QSS butonu ile kolayca şifre korumalı kablosuz ağ kurulumu.
Her PC'ye atanacak bant genişliğini belirlemek için yönetimsel Bant Genişliği Kontrolü.
In-Stat ve veriler Hakkında: Elektronik sektörüne ilişkin dünyanın lider B2B yayın kuruluşu olarak bilinen İngiliz  Reed Business Information’ın üyesi olan, uluslararası araştırma ve değerlendirme kuruluşu In-Stat, öncelikle, iletişim, tüketici elektroniği pazarına yönelik teknik analizleri ile  tanınıyor. In- Stat verilerine göre 2011  yılının 3. Çeyreğinde TP-LINK Dünya’da Kablosuz Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’da dağıtım kanalına gerçekleştirilen satışlarda yüzde 32.12’lik Pazar payı ile açık ara birinci durumda bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları