24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOYP Finali JCI Dünya Kongresi’nde
15 Ağustos 2007 Çarşamba 14:06

TOYP Finali JCI Dünya Kongresi’nde

Junior Chamber International (JCI) tarafından her yıl düzenlenen Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması’nın (TOYP) bu yılki finali, Kasım ayında Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında yapılacak.

Junior Chamber International (JCI) tarafından sosyal girişimciliği teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlenen Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması’nın (TOYP) bu yılki finali, 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında yapılacak. Finale kalan Dr. Polat Dursun ve Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir, Antalya’da birincilik için yarışacaklar.

Sosyal girişimciliğin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TOYP, hem JCI genel merkezince, hem de 12 yıldır JCI Türkiye tarafından uygulanıyor. Bu ödül programında, JCI dışından birçok başarılı genç sosyal girişimciye, “insanlığa ve gönüllü kuruluşlara destek” dalında ödül veriliyor. Böylece, sosyal girişimcilik ruhunun ve projelerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Finalistlerden Dr. Polat Dursun, Tıbbi Yenilik ve Buluşlar kategorisinde başvuruda bulundu. 1977 İstanbul doğumlu olan Dr. Dursun, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı. Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözel sunum ödülleri ve bilimsel yarışmalarda ödüller alan Dr. Dursun’un Index Medicus/Science Citation Index’e giren 34 makalesi bulunuyor. Dr. Dursun, ileriye yönelik olarak, Türkiye’deki kadın kanserlerinin önlenmesi ve tedavisi konusunda çalışmalar yapmayı planlıyor.

Diğer finalist Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir ise Bilkent Üniversitesi Fizik ve Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Ayrıca, Bilkent Nanoteknoloji Araştırma Merkezi Yardımcı Başkan ve İleri Araştırma Laboratuvarı Fakülte Üyesi olarak hizmet veriyor. 1976 Kars doğumlu Dr. Demir, doktora ve yüksek lisans derecelerini Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden, lisans derecesini ise Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden aldı. Dr. Demir, özgün ve geleneksel opto-elektronik aygıtlar, nanofotonik aygıtlar ve sensörler, nanoparçacık katkılı aygıtlar ve biyo-implant sensörler üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilim ödülü alan Dr. Demir’in basılmış ya da basımda olan 30’u aşkın hakemli uluslararası makale ve konferans yayını, 30’u aşkın davetli konuşması, 2 kitap çevirisi ve 4 ABD patenti bulunuyor.

Türkiye’nin Tanıtımına Katkı

5-11 Kasım’da Topkapı ve Kremlin Palace Otelleri’nde düzenlenecek 62. JCI Dünya Kongresi’ne, 120 ülkeden yaklaşık 5.000 kişinin katılması bekleniyor. Kongrede, kurumsal sosyal sorumluluk konusu tartışılacak. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongre kapsamında ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel gibi çeşitli gündüz programları düzenlenecek; ödül törenleri ve ülke geceleri yapılacak. Ayrıca, aday ülkeler arasında yapılan seçimle, 2 yıl sonrasının kongre yeri belirlenecek. 62. JCI Dünya Kongresi, Türk iş dünyasının, turizminin ve ticaretinin gelişimine katkı sağlayacak, ülke tanıtımında önemli rol oynayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları