16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOYP Dünya Finali Antalyada Yapıldı
08 Kasım 2007 Perşembe 11:01

TOYP Dünya Finali Antalya'da Yapıldı

Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması’nın (TOYP) bu yılki dünya finali, 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında 6 Kasım’da Antalya’da yapıldı.

Junior Chamber International (JCI) tarafından her yıl düzenlenen Dünyanın En Başarılı On Genci Yarışması’nın (TOYP) bu yılki finali, 62. JCI Dünya Kongresi kapsamında 6 Kasım’da Antalya’da yapıldı. JCI Başkanı Scott Greenlee, Anheuser-Busch Sosyal Yardım Direktörü Tony Jones, Uluslararası Ticaret Odası Genel Sekreteri Guy Sebban ve Türkiye Parlamentosu Üyesi Murat Mercan’dan oluşan uluslararası bir jüri, TOYP programı için 42 ulusal organizasyon ve ülkeden gelen 157 başvuruyu inceledi.

JCI, TOYP programı kapsamında, 18-40 yaş arasında en fazla 10 kişiye ödül veriyor. Bu kişilerin, seçtikleri alanda üstün başarı göstermiş olmaları ve dünya gençliğinin en iyi özelliklerini temsil etmeleri bekleniyor. JCI, bir anlamda, bu kişilerin kendi toplumlarına, ülkelerine ve dünyaya sağladıkları katkıyı ödüllendiriyor.

Geçmişte TOYP

TOYP programı, 1931 yılında JCI ABD tarafından tasarlandı ve geliştirildi. JCI, bu programı 1981 yılında uluslararası platforma taşıdı.

İlk TOYP töreni, Kasım 1983’te Tayvan’daki JCI Dünya Kongresi’nde yapıldı. O tarihten bu yana, program dünya geneline yayıldı. Bugün, çok sayıda yerel ve ulusal JCI organizasyonu, TOYP programını yerel ve ulusal düzeyde düzenliyor. Ödül sahipleri, genellikle uluslararası düzeyde yarışıyorlar.

Geçmişte ödül alan gençler, insanlık tarihinin önemli girişimlerine imza attı. Çoğu, daha büyük başarılara doğru yol alırken, hepsi de insanlığa farklı biçimlerde hizmet etmeyi sürdürdü.

Geçmişte ulusal düzeyde ödül alan ünlüler arasında Orson Welles, John F. Kennedy, Henry Kissinger, Elvis Presley, Jackie Chan ve Wayne Gretzky gibi isimler bulunuyor. Hepsi de 40 yaşına gelmeden ve ulusal çapta şöhret olmadan önce bu ödüle layık görüldüler.

2007 TOYP Ödüllerini Kimler Kazandı?

Jüri, adayların ilgili kategoride gösterdikleri başarı ve katkılara göre, 2007’de ödül alanları şu şekilde belirledi:
• Lo Chay (Fransa), İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet
• Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir (Türkiye), Bilimsel Önderlik
• Dr. Johanna Ivaska (Finlandiya), Tıbbi Yenilik ve Buluşlar
• Malamine Kone (Mali), İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik
• Glenn Lim (Singapur), Kişisel Başarı
• Betty Makoni (Zimbabwe), İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet
• Bolivia Marañon Vocal (Bolivya), İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı
• Tarvi Martens (Estonya), Fen ve Teknik Gelişme
• Sayaka Murata (Japonya), İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet
• Dr. Derek Timothy O’Keeffe (İrlanda), Fen ve Teknik Gelişme

JCI, bu gençleri ödüllendirmek suretiyle, onları ve başkalarını, mükemmeli aramaları ve diğer insanlara hizmet etmeleri için teşvik ediyor. Böylece JCI, daha iyi toplumlar yaratacak daha iyi liderler yetiştirmeye katkıda bulunuyor.

Antalya’daki TOYP Ödül Töreni, ödül sahiplerinin kariyer öykülerinin anlatılması ve ödül sahiplerinin dünyanın dört bir yanından gençlere ilham vermeleri açısından önemli bir fırsat sundu. Her bir ödül sahibi için o kişinin başarılarını konu alan bir video sunumu yapıldı. Bu sunumları, ödüllerin verilmesi ve bir kabul konuşması takip etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları