17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOTAL Eğitime Destek Projesi Gaziantepte
12 Ocak 2008 Cumartesi 13:20

TOTAL Eğitime Destek Projesi Gaziantep'te

TOTAL Eğitime Destek Projesi Gaziantep'te okulların eğitim koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulundu.

TOTAL Eğitime Destek Projesi’nin son durağı olan, Gaziantep Beylerbeyi Köyü, Beylerbeyi İlköğretim Okulu yeni yılın ilk hediyesini TOTAL’den aldı. 2008 yılına okullarındaki temel ihtiyaçları giderilerek giren öğrencilerin yüzleri güldü. TOTAL Eğitime Destek Projesi kapsamında seçilen Beylerbeyi İlköğretim Okulu’nun yenilenen tuvaletleri ve ayrı bir binaya taşınan Ana Sınıfı ile yeni yıla daha sağlıklı koşullarda girmesi sağlanıyor.

Tesislerinin bulunduğu 5 ilde seçilen okulların şartlarını iyileştirecek ihtiyaçlarını karşılayan TOTAL, Eğitime Destek Projesi kapsamında Gebze, İzmir ve Samsun illerinde seçilen okulların eğitim koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulundu. Son olarak 14 Aralık tarihinde İzmir Aliağa Fatih İlköğretim Okulu’na desteğini sunan TOTAL, 5 ilde tamamlanacak “Eğitime Destek Projesi sonunda 2000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde Sürdürülebilir Gelişim anlayışıyla toplumla bütünleşen Total’in Türkiye’de özellikle eğitim alanındaki faaliyetleri çeşitli projelerle yıllardır devam ediyor. Bu yaklaşımın 2007 – 2008 öğretim yılından itibaren kazandığı ivme ile Sosyal Sorumluluk projelerine olan desteğini bir adım daha ileri götüren TOTAL, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle başlattığı TOTAL Eğitime Destek Projesi kapsamında eğitim konusunda elini taşın altına koyuyor. Geleceğin başarılı nesillerini oluşturmanın iyi bir eğitim altyapısıyla mümkün olacağını bilen TOTAL, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte tesislerinin bulunduğu 5 ildeki ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarını destekleme amacıyla önemli adımlar atıyor.

Çalışan katılımının öne çıktığı proje kapsamındaki tüm okullarda TOTAL Gönüllü Takımı’nın girişimi ve çalışanlarının desteğiyle çeşitli eksikler giderilerek projeye TOTAL ailesinin tüm üyelerinin destek vermesi sağlanıyor.

TOTAL’in Sürdürülebilir Gelişim Faaliyetleri ile birlikte gelecek dönemin yetişkinlerinin sağlıklı ve doğru koşullarda eğitim alabilmelerinin sağlanması amaçlanıyor. TOTAL bu çerçevede , Renault tarafından ilköğretim okullarında beş yıldır sürdürülen, 7-11 yaş arası çocuklarımıza erken yaşlarda yol güvenliği bilinci edindirmeyi amaçlayan “Sokakta İlk Adımlar” yol güvenliği eğitim projesine 2005-2006 öğretim yılı itibariyle destek vermektedir. 2006-2007 öğrenim yılı sonunda 18 ildeki 1.479 okulun 190.000 öğrencisine ulaşılmıştır. 2007-2008 öğrenim yılı sonunda ise 25 ildeki 250,000 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları