18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toshibanın Akıllı TV ve Notebookları
21 Nisan 2011 Perşembe 16:02

Toshiba'nın Akıllı TV ve Notebook'ları

Toshiba, en son teknoloji ile üretilen, kullanıcının yüzünü bile tanıyabilen televizyonları ile en yeni notebook modellerini basın toplantısı ile tanıttı.

Toshiba, 17-19 Nisan 2011 tarihlerinde Kıbrıs Cratos Premium Otel" de gerçekleştirdiği basın ve satış kanalı toplantısında, en yeni notebook modelleri olan Satellite L, Satellite P, Satellite P 3D, Satellite/Satellite Pro/Tecra R Serilerini ve en yeni TV modelleri olan 55ZL1 serisi, VL863 serisi, WL863 serisi, SL 833 serisi, DB serisi ve UL serisini tanıttı. Gerçekleştirilen basın toplantısına Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri'nin Türkiye Dağıtıcısı TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, Toshiba"nın Türkiye" den Sorumlu Satış Müdürü Burçin Sezgen, Toshiba Tüketici Elektroniği Ürünleri Grup Başkanı Takeshi Imai ve Toshiba Tüketici Elektroniği Ürünleri Satış Müdürü Michael Leonhardt hazır bulundu. 2010 yılı değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda 2011 hedefleri basın ve bayiler ile paylaşıldı.

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri'nin Türkiye Dağıtıcısı TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada "TNB A.Ş olarak bu günkü toplantıda Toshiba'nın üstün teknolojili yeni notebook ve TV modellerini duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Ar-GE çalışmalarına yılda yaklaşık 3 milyar dolar harcayan, yeniliklerin öncüsü Toshiba bu seneye hızlı başladı. Toshiba" nın Q2 ve Q3 dönemlerinde pazara sunacağı hepsi birbirinden iddialı en yeni ürünlerini burada basın ve bayilerimiz ile paylaşıyoruz. Amiral gemimiz notebook dışında LCD/LED/3D TV, Hard disk, Led Aydınlatma ürünleri gibi diğer segmentlerde de iddialıyız. 2011 yılı hedefimiz tüketici elektroniği dahil % 20'nin üzerinde bir artış ile 300 milyon dolarlık bir ciro yapmak. Toshiba Avrupa Bölgesindeki distribütörler arasındaki en başarılı şirket ödülünü 1998"den bugüne defalarca TNB A.ş. kazandı, yaklaşık 3000 adet bayiimiz ile beraber bu başarıyı arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Toshiba" nın yepyeni TV serileri eşsiz tasarımları ve heyecan yaratan özellikleri ile dikkat çekiyor. Face recognition (yüz tanıma) özelliğini taşıyan akıllı ve LED teknolojili UL863 serisi, karşısına geçen kişiyi tanıyarak sevdiği kanalları açıp, tercih edilen renk kalitesi, ses düzeyi, kanal listesi ve kaydedilmiş görüntüleri hazırlıyor. TOSHIBA Places"le de cep telefonlarındaki gibi indirilebilen uygulamalar televizyona giriyor ve CEVO Engine işlemci ise görüntü kalitesini büyük düzeyde iyileştirmesinin beraberinde 2D yayını 3D"ye çevirme özelliğine sahip. Gözlüksüz 3D keyfini yaşamak artık mümkün. Toshiba yeni TV serileri ile bir televizyondan daha fazlasını sunarak beklentileri zirveye taşıyor.

Yeni TV Serileri
VL 3D serisi; Toshiba"nın stereoskopik ekranları, LCD ekranın üzerine monte edilmiş bir polarizasyon filtresine sahip. Sinemalarda yaygın olarak rastlanan bu teknoloji sayesinde, VL863 serisi televizyon kullanıcıları pil ya da entegre devre gerektirmeyen gözlükler ile 3D keyfini yaşayabilecekler. Polarizasyon teknolojisi resimleri eş zamanlı olarak hem sağ hem de sol göz için gösterdiğinden, çoğunlukla başka teknolojilerle ilişkilendirilen çapraz karışma (gölgelenme) etkisini ortadan kaldırır. Buna ek olarak, izleyici ekranın tam parlaklığını sürekli olarak algıladığından 3D görüntüler son derece parlaktır.

DB serisi; Son derece kompakt bir tasarıma ve entegre Blu-ray Player" a sahip ilk modeller olan DB833 serisi evin her odası için mükemmel bir seçim. Yeni hepsi bir arada özellikli cihaz, Pay-TV dekoder özelliği ile CI uygulamasını destekliyor. Ayrıca televizyonun USB girişine takılan taşınabilir bellek gibi uyumlu bir depolama cihazından doğrudan fotoğraf, video ve müzik görüntüleyen veya çalabilen bir ortam yürütücüsü (media player ) olarak hizmet veriyor.

SL833 serisi; Kişiselleştirilmiş kullanıcı ayarları veya Toshiba"nın internet üzerindeki içerik ve hizmet platformu Toshiba Places uygulamasına erişim gibi Akıllı ve Kişisel-TV uygulamaları sunan yeni seri, her yaşam şekline uygun geniş ve ekonomik seçeneklere sahip. Dört kişiye kadar kişisel görüntü ve ses ayarının yanı sıra kişisel kanal listesini de kaydederek, televizyon yeniden açıldığında cihaz daha önceden seçilmiş ayarları otomatik olarak yeniden yüklüyor. USB portlardan birine takılan Opsiyonel WLAN aracılığıyla yeni DLNA® sertifikalı televizyonlar kolayca ev ağlarına bağlanabiliyorlar. Bu özellik sayesinde televizyonlar Toshiba"nın internet üzerindeki içerik aktarma, satın alma ve paylaşma platformu olan Toshiba Places uygulamasına bağlanabiliyor.

UL863 serisi; Bu cihazlar yüz tanıma özelliği ile televizyon karşısında oturan dört kişiye kadar kullanıcıyı tanıyarak kişisel ayarları otomatik olarak seçebiliyor. Ayrıca UL863 serisi cihazlar Toshiba"nın içerik ve hizmet platformu olan Toshiba Places uygulamasına da erişim sağlıyor. Televizyon ayrıca, kullanıcının tercih ettiği en son ses düzeyini de kaydederek televizyon yeniden açıldığında bu ayarı kullanıyor. Cihazlar, Toshiba Places hizmet ve içerik portfolyosunun yanında, yayın aracılığıyla verilen TV hizmetleri ile genişbant altında verilen hizmetleri sorunsuzca birleştiren açık bir platform olan Avrupa standardı HbbTV 2 özelliğini de destekliyor. Bunlara ek olarak Toshiba yeni televizyon serisine parametre ayarlarını otomatik olarak seçen ayar Otomatik Kalibrasyon (Auto Calibration) aracını da entegre etti.

55ZL1; modeli CEVO-ENGINE özelliğine sahip ilk televizyon. CEVO-ENGINE televizyonlarda yüksek teknolojili uygulama seçeneklerinin gerektirdiği hesaplama gücünü veriyor. Bu uygulamalar, film stüdyosu düzeyinde görüntü kalitesi sunan stüdyo kalitesi izleme teknolojisi Auto Calibration ile 2D içeriklerin 3D içeriğe dönüştürülebilmesi gibi ileri 3D özellikleri, televizyon ayarlarının otomatik olarak kişiselleştirilebilmesi için yüz tanıma ve internet tabanlı hizmetlere ve çevrebirimlerine erişim için geniş bağlantı seçeneklerini içeriyor. Kişisel-TV özelliğine sahip televizyonlar, dört kişiye kadar kişisel görüntü ayarlarını ve kanal listelerini kaydedebilme özelliğine sahip. Akıllı-TV fonksiyonlarını da yürüterek, web-tabanlı içerikleri aktarma, satın alma ve paylaşma olanağı tanıyan Toshiba Places uygulamasına erişim sağlıyor.

Basın toplantısın da hazır bulunan Toshiba Bilgisayar Sistemleri, Türkiye Bölge Satış Müdürü Burçin Sezgen yaptığı açıklamada: "Toshiba, tüm kullanıcıların taleplerini karşılayacak farklı teknik özelliklerde en yeni ürünlerini ve yenilikçi notebook serisini tanıtmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Sezgen sözlerine şöyle devam etti: "Toshiba, ileride de kaliteli hizmetler ve son derece güvenilir notebooklar sunmaya devam ederek, Türkiye pazarına olan bağlılığını güçlendirmeyi hedefliyor" dedi.

Yeni Notebook Serileri
Satellite L serisi; zengin mutimedya deneyimini sunuyor. Resolution [1] özelliğine sahip cihazlar, HDMI2 bağlantısı aracılığıyla 3 boyutlu görüntüleri harici bir 3D TV"de gösterebiliyor. 3D içeriğin hala sınırlı sayıda olmasına çözüm olarak, bazı L serisi modeller 3D televizyona bağlandığında 2D görüntülere derinlik katan 2D"den 3D"ye dönüştürme2 özelliğine sahip. Mükemmel görüntüler Dolby® Advanced Audio özelliği ile desteklenerek mükemmel sesle tamamlanıyor. Ayrıca Satellite L750, L755, L770 ve L775 modelleri dahili Onkyo® stereo hoparlörler ile sunuluyor. Daha da ötesi, USB 3.02 ve Bluetooth® 3.02 ve kablosuz LAN gibi yüksek oranlı veri aktarım bağlantı özellikleri dizüstü bilgisayarların multimedia özelliklerini destekliyor.

Satellite P ve P3D serisi; 2D'den 3D'ye dönüştürme özelliği ile gelişmiş dijital eğlence için etkin güç sunuyor. Mükemmel bir 3D deneyimi için 3D aktif Shutter teknolojisi de P serisinde sizleri bekleyen yeniliklerden. Satellite P750 / P755 ve Satellite P770 / P775 film ve müzik tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılayacak. Cihazlar, 2. nesil Intel® işlemcileri, HD ve HD LED arka plan aydınlatmalı ekran, güçlü NVIDIA® grafik kartı ve Blu-ray kayıt ve gösterim için tekrar yazılabilir optik disk sürücüsü gibi gelişmiş multimedya özelliklerinden oluşan zengin seçenekleri sayesinde kolayca en zorlu multimedya görevlerini yürütebiliyorlar. Satellite P serisi bilgisayarlar, gelişmiş video özelliklerini tamamlayan zengin ve dinamik sesler için Dolby® Advanced Audio tarafından ayarları yapılmış dâhili harman/kardon® stereo hoparlörler ile birlikte sunuluyorlar.

R800 serisi; tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik şık ve ultra performanslı ürünleri ile dikkat çeken Toshiba, ince, hafif, sağlam ve uygun fiyatlı tasarımını kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyan özelliklerle birleştiriyor. Tüm R800 serisi cihazlar USB 3.0 arayüzüne sahip ve oldukça ince tasarımlarına rağmen standart olarak optik disk sürücüsüne sahip. Bu kadar güçlü özellikleri ince ve hafif cihazlara sığdırabilmek için Toshiba farklı yenilikçi teknolojilerden yararlandı. R830 modelinde bulunan Intel® ve Toshiba tarafından ortaklaşa geliştirilen "Airflow Cooling" hava soğutma sistemi sayesinde Toshiba, R830"un ince kasasına en yeni Intel® CPU platformu entegre edebildi.

Ustalıkla tasarlanmış havalandırma ısı çekişini optimize ediyor. Elektronik ve mekanik bileşenler dayanıklı magnezyum alaşımlı kasa ile (R830) veya yeni High Stiffness Resin (çok sert reçine) kasa (R840 ve R850) ile koruma altında. Düşme ve su dökülmelerini de içeren kapsamlı HALT (Highly Accelerated Life Test) dayanıklılık testi R800"ün dayanıklılığını kanıtlıyor.

TNB A.Ş 2010 yılını 240.000 adet dizüstü bilgisayar satışı ile tamamladı. 2011 yılı hedeflerini yüksek tutan TNB A.Ş. , dizüstü bilgisayar satışlarını %20"nin üzerinde bir artış ile 290.000 adede çıkararak pazar payını %15'e yükseltmeyi planlıyor. Tüketici elektroniği dahil ciro hedefi ise 300 milyon USD.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları