17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toshibadan Satellite P Serisi
11 Nisan 2012 Çarşamba 16:41

Toshiba'dan Satellite P Serisi

Satellite P-serisi, Toshiba'nın ince ve zarif, gümüş renkli alüminyum kasa özelliğine sahip yepyeni bir tasarım ustalığı

Toshiba – TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş gelişmiş dijital eğlence için etkin güce sahip, en son işlemci ve grafik işleme ile premium video ve ses deneyimi sunan yeni Satellite P serilerini tanıttı. Toshiba, Satellite serisinde ilk kez gözlüksüz 3D teknolojisini sundu. Çift dokulu özel tasarım alüminyum kasa ile ürün ilk bakış da farkını hissettiriyor. Yeni modeller, üstün işlemci gücü ve grafik performansına sahip bir dizüstü bilgisayar arayan kullanıcılara hitap ediyor ve gelişmiş yüksek çözünürlüklü multimedya uygulamalarını destekliyorlar. Satellite P-serileri, 15.6’’ (P850/P855) ila 17.3’’ (P870/P875) arasında diyagonal ekran boyutuna sahip modelleri kapsıyor. 15.6” Satellite P855 modeli aynı anda 2D ve 3D içeriği görüntüleyebilmekte.

Eğlence için etkin güç

Yeni Satellite P-serilerinde bulunan tüm modeller en son Intel® işlemciler ve yeni nesil NVIDIA® grafik teknolojileri ile güçlendirilmiştir. Bunlar, çoklu görev ve yüksek çözünürlüklü multimedya uygulamalarını kapsayan en zor hesaplamaları gerçekleştirecek yeterli gücü sağlar. Dizüstü bilgisayarlar geniş HDD kapasitesi veya Solid State (SSD) bellek destekli opsiyonel Hibrid HDD donanımıyla yanıt süresini ve uygulama yüklemesini hızlandırarak
P-serisinin performansını daha da artırır.

Satellite P855 gözlüksüz 3D teknolojisi

Bazı Satellite P855 modellerinde 15.6’’ geniş ekran Full-HD TruBrite™ 3D görüntü destekli, gözlüksüz 3D teknolojisi bulunmaktadır. Bu cihazlar, gerçek 3D görüntü deneyimini 3D ve Blu-ray filmleri izlerken veya 3D oyunları oynarken 3D gözlüğe gerek olmadan yaşatır. Gözle izleme teknolojisi kullanıcılara 3D görüntüyü kaybetmeden ekranın önünde başlarını hareket ettirebilme olanağı tanır. Dizüstü bilgisayarın aynı anda 2D ve 3D içeriği görüntüleyebilme özelliği sayesinde, kullanıcılar 3D filmleri izlerken aynı zamanda web'den 2D içeriklere göz atabilir.

Alüminyumdan yapılmış bir tasarım harikası

İnce ve klasik yeni Satellite P serisi modeller hayran olunacak bir tasarıma sahiptir. Bileşenler, özel dokulu alüminyum bir kasanın içerisinde yer alır (P850 / P870). Her iki kapakta ve alt kısımda dokulu alüminyum kullanılmış alternatif bir tasarım da mevcuttur (P855 / P875). Yeni modellerde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ile oval kenarlara sahip dizayn özellikleri oldukça uyumludur.

Yetenekli eğlence ustaları

Tüm modellerde yüksek kaliteli film, müzik ve oyun deneyimi sağlayan HD eğlence özelliği bulunmaktadır. Yüksek çözünürlüklü TruBrite™ ekran; filmleri, fotoğrafları ve oyunları parlak renk ve netlikte gösterir. Toshiba'nın Resolution+ video yükseltme teknolojisi, standart çözünürlükteki videoları yüksek çözünürlük kalitesine yaklaştırarak kullanıcıların video arşivlerine yeni bir nefes getirecek. Bu teknoloji, Satellite P serisi dizüstü bilgisayarlara 2D videolara gerçeğe yakın zamanlı üçüncü boyut ekleme özelliği de kazandırıyor. Tüm Satellite P serisi modeller, HDMI ile bağlanmış 3D uyumlu bir televizyona 3D video verilerini aktarabilecek.

Zengin bas ve tiz seslere sahip güçlü çevresel ses düzeni

Slipstream teknolojisiyle uyumlu harman/kardon® stereo hoparlörler basta düşük seviyede ses bozulmasıyla yüksek ses çıkışı sağlar. SRSPremium Sound 3D™ ses yükseltme teknolojisi desteği müzik, film ve oyunlar için daha geniş çevresel ses düzeni sağlar. 17.3’’ Satellite P870/P875 modelleri, iz seslerle birlikte daha yüksek bir ses çıkışı sağlamak için 2 x 2 harman/kardon® hoparlörler ile sunulmaktadır.

Tam bağlanabilirlik

Satellite P serisi modellerde USB 2.0’a göre on kat daha hızlı seviyede veri transferi sağlayacak 4 adet USB 3.0 girişi bulunmaktadır. Ayrıca daha uzak mesafelerden daha hızlı kablosuz veri iletimi sağlayan ve düşük enerji tüketen Bluetooth 4.0 arayüz özelliği de mevcuttur. Artı olarak, dizüstü bilgisayarlarda bütünleşik Intel® Kablosuz Görüntü teknolojisi de (WIDI) bulunmaktadır. Bu teknoloji, dizüstü bilgisayardaki görüntü içeriğinin kablosuz olarak Wi-Fi adaptörü ile geniş bir TV ekranına veya projeksiyon ile sunum ekranına yansıtılmasını sağlar. Burada bahsi geçen tüm ticari markaların mülkiyeti sahiplerine aittir. Tam ürün özellikleri modele ve yerel bulunurluğa bağlıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları