25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toshiba ve Microsofttan İşbirliği
30 Aralık 2007 Pazar 14:19

Toshiba ve Microsoft'tan İşbirliği

Toshiba ve Microsoft, gelecek nesil tüketici elektroniği, dijital içerik ve dağıtım senaryoları için Gelişmiş İnteraktivite Konsorsiyumu kuruyor.

Toshiba Corp. ve Microsoft Corp. gelecek nesil tüketici elektroniği, dijital içerik ve dağıtım senaryoları için açık bir forum olan Advanced Interactivity Consortium (AIC) (gelişmiş Interakvite Konsorsiyumu) kurmayı planlıyor. Yeni kurulan organizasyonun amacı HD DVD ürünler ile gelişmiş interaktivitenin kabul edilmesini hızlandırıp son kullanıcının memnuniyetini arttırmak olacak. HD DVD kristal berraklığındaki sesinin yanı sıra HD filmler ,oyunlar gibi HD ev eğlence çözümleri için gelişmiş interaktivite özelliğini bir standart olarak barındıran ilk platform olarak DVD forumu tarafından onaylanmıştır.

Organizasyonun hedeflerinden bir diğeri DVD oynatıcı, PC, cep telefonları , taşınabilir medya oynatıcılar ve oyun konsollarına dijital yüklemelerin de dahil olduğu servis ve platformlara bu tip gelişmiş çözümleri taşımak olacak.Konu ile ilgili Toshiba Başkan yardımcısı Hisatsugu Nonaka, şöyle dedi: "Gelişmiş interaktivite ile tüketiciler için çekicilik yaratmak dijital ev eğlencesini bir sonraki aşamaya taşımakla ilgilidir.Bunu oluşturabilmek için bir grup şirketle çalışıp bu düşünceleri çeşitli patformlara taşımak istiyoruz. Bu konsorsiyum bu platformlar için çalışacak ve bu patformların HD DVD oynatıcılar ve servisleriyle birlikte çalışmasını sağlayacak

Microsoft Entertainment and Devices bölümü başkanı Robbie Bach konu ile ilgili "Konsorsiyumun kökleri bizim yaptığımız HDi™ ve HD DVD işine dayanıyor ama aslında tüketiciye farklı platformlarda bağlantı imkanı sunacak tüm şirketlere açık. Amacımız sadece optik aygıtlardan değil farklı yükleme platformlarından tüketiciye yüksek kalitede bir deneyim sunmak" dedi.

Easy-to-program web standartları temeline oturan HDi teknolojileri yerini online içerik servislerindeki çapraz platform uygulamaları ve entegrasyonlarına bırakıyor. İçerik sahipleri için HDi aygıt menülerinden web tabanlı uygulamalara kadar kusursuz ve görsel olarak zengin basit bir gelişmiş ortam sağlıyor.

Konsorsiyuma ayrıca DreamWorks Animation SKG, Paramount Pictures, Universal Studios ve Warner Bros., önde gelen Holywood Stüsyoları da dahil edilmiş. Her stüdyo HDi özellikli HD DVD medyaların dağırımına başlayacak.

Konsorsiyumun kurucu üye şirketleri organizayonu kısa sure içinde somutlaştırıp konsorsiyuma yeni üyeler dahil etmeyi planlıyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları