18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toros Tarım’dan Eğitime Destek
23 Ocak 2008 Çarşamba 14:40

Toros Tarım’dan Eğitime Destek

Toros Tarım, Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ve TOG gönüllüsü gençlerin desteğiyle Samsun’da Tekkeköylü öğrencilere üniversiteye hazırlık kursu vermeye başladı.

Türk tarım sektörünün gelişiminde önemli roller üstlenen Toros Tarım, Samsun’da eğitim alanında verdiği destekler ve yürüttüğü projelerle de sosyal sorumluluklarını yerine getiriyor. Bu amaç doğrultusunda Toros Tarım, Samsun fabrikasında eski Genel Müdürlük binasını onararak konferans salonu ve derslikleriyle çok amaçlı bir Eğitim Merkezi haline dönüştürdü.

Tüm teknik alt yapısıyla hazırlanan Toros Tarım Eğitim Merkezi, kapılarını ilk olarak 30 Ekim 2007 tarihinden itibaren TOG, MEB Tekkeköy İlçe Müdürlüğü ve Toros Tarım işbirliğiyle üniversiteye hazırlık kursu çerçevesinde öğrencilere açtı. Kursa katılacak öğrencilerin belirlenmesinde önemli rol oynayan MEB Tekkeköy İlçe Müdürlüğü, her türlü katkıya hazır olduklarını da bildirerek gönüllülük esaslı bu faaliyete güç verdi.

Toros Tarım Eğitim Merkezi’nde dersler, TOG gönüllüsü olan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğrencisi 11 genç tarafından Tekkeköylü lise öğrencilerine veriliyor. 40’a yakın lise öğrencisinin faydalandığı programda Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe gibi temel alan derslerinin eğitimi veriliyor. Düzenli olarak her hafta sonu 09:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilen kurs programı kapsamında TOG Gönüllüsü gençler Tekkeköylü öğrencileri üniversite sınavlarına hazırlarken okul derslerine de yardımcı oluyor. Toros Tarım, toplum gönüllüsü gençlerin köye ulaşımı için servis ve öğlen yemeği desteği de sağlayarak projenin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak sağlıyor.

Projenin ilerleyen aşamalarında gençlerin kişisel gelişimlerine destek olacak sosyal aktivitelerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. Aynı zamanda gençlerin birbirleriyle dayanışmasının güzel bir örneği olan projede Samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğrencileri, Tekkeköylü gençlere verdikleri destekle onların üniversite sınavlarında başarılı olmalarına yardımcı olurken, gösterdikleri dayanışma ile sosyal sorumluluk bilincini de aşılıyorlar

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları