23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOFDden Gürpınar Bakımevi Projesi
16 Ocak 2008 Çarşamba 16:10

TOFD'den Gürpınar Bakımevi Projesi

TOFD bir ilki daha gerçekleştiriyor; bakımını sağlayacak yakını olmayan ve kimsesiz özürlüye bakım olanağı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ağır bakıma muhtaç omurilik felçlilerine hizmet vermek üzere İstanbul Büyükçekmece Gürpınar’da 42 özürlünün kalabileceği bakımevi projesini başlattı. Önümüzdeki aylarda açılışını yapacağı bakımevi için başvurular değerlendirilmeye başlandı. Bakımevi, duyarlı insan Hüsnü Ayık’ın bağışları ile gerçekleştiriliyor. Hüsnü Ayık hem arsayı bağışladı hem de binanın yapımını ve iç donanımını sağladı.

Ülkemizde çok önemli bir eksikliği karşılayacak olan bakımevi, konusunda uzman sağlık çalışanları ile birlikte ekip anlayışı içerisinde hizmet sunacaktır. Bakımevine kabul edilecek olan omurilik felçlileri aynı zamanda üreterek de sosyal yaşamın içinde olacaklar. Merkez, özürlülerin aktif katılımıyla oluşturacağı yönetim modeli ile hizmet sunmayı hedefliyor. Derneğin amacı özürlünün kaliteli yaşam sürmesinin koşullarını yaratmak.

TOFD, 1998 yılından bu yana özürlülerin sosyal yaşama etkin katılımı ve kaliteli yaşam sürmeleri için çok sayıda proje gerçekleştirdi ve gerek medikal ve gerekse rehabilitasyon alanlarında başarılı çalışmalar yaptı. Sosyal iyileştirme yani özürlünün yaşamın her alanında var olmalarını sağlamak ve toplumu bilgilendirerek, duyarlı olmalarını sağlamak derneğin en önemli hedeflerinden. Dernek 03.05.2004 yılında 2004/ 7252 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünü aldı.

TOFD, omurilik felçlilerinin hizmetine sunacağı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hüsnü Ayık Bakımevi Merkezi”ne ihtiyaç sahiplerinin başvurularınızı bekliyor. Dernek merkezimizi arayarak bakımevine kabul şartlarını öğrenebilir ve ilgili evrakları tamamlayarak başvuru yapabilirler.

Başvurular için
Telefon: 0 (212) 661 1 661
Web: www.tofd.org.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları